Jak zostawić stare i zacząć nowe: 4 kroki do zmiany – krok 3

Autor:
Zespół Future Collars

“Nie orbituj na peryferiach swojego potencjału!” – pod takim hasłem wraz z Małgorzatą Marczewską, mentorką, coachem, trenerką biznesu, założycielką LABlife, zmieniamy życie, wyrzucamy z niego to, na co już nie ma miejsca i robimy przestrzeń na nowe – przyzwyczajenia, znajomości, styl życia, kompetencje. Nie wystarczy myśleć o zmianie, trzeba działać i to natychmiast, póki nasz mózg nie odłoży planów na później.

Jesteś gotowy/a na zmiany?

Gotowość to (…) kwestia ustalenia, czy już chcemy działać, czy na razie  jesteśmy w progamie marzenia o zmianie – przekonywała Małgosia podczas webinaru Uczmy się rozróżniać, który program w mózgu mamy aktywny: marzę o zmianach czy zmieniam. Gotowość na zmiany oznacza, że zaczynamy tę zmianę. Mogę myśleć, że chcę napić się wody albo wstać i tę wodę wypić. Zmiany są możliwe tylko wtedy, kiedy coś robimy, zmiana nie wynika z myślenia, ale z działania.” 

Cykl artykułów poświęconych psychologii zmiany jest częścią kampanii noworocznej Future Collars. Zachęcamy do podjęcia kroków ku zmianie, w tym zmianie zawodowej, do podnoszenia swoich kompetencji i wykorzystania możliwości, jakie drzemią w każdym z nas. Może jedną z życiowych zmian będzie wejście do branży IT? Gorąco do tego namawiamy, bo nowoczesne technologie to przyszłość i bezpieczeństwo zawodowe!

 

OTO 4 KROKI DO ZMIANY ŻYCIA:

  • Krok 1. Podejmij decyzję. 
  • Krok 2. Zrób Update starych wzorców
  • Krok 3. Stwórz Wzorce Zmiany.
  • Krok 4. Monitoruj Nowe Ustawienia.

 

Co zrobić, by zacząć?

  • zobacz swój mindset MindSet – system jako zestaw wzorców i algorytmów.
  • zauważ miejsca, w których stare wzorce i rozwiązania nie spełniają nowych wymogów i skasuj błędy,
  • stwórz algorytmy wprowadzające zmianę i wprowadź je do systemu,
  • wprowadź kod monitorowania zastosowanych uaktualnień.

 

4 KROKI DO ZMIANY ŻYCIA – Poziom 3

Krok 3. Stwórz wzorce zmiany.

Kim jesteś? Co umiesz? Co kochasz? Czym chcesz żyć? Czego chcesz w związku z tym?

W tym ćwiczeniu uczymy się świadomie zauważać wzorce, których potrzebujemy do wprowadzenia zmian. Szukamy myśli i emocji, które uaktywniają i podtrzymują nowe zachowania. Dzięki temu będzie nam łatwiej trwać przy swoich nowych decyzjach!

Jesteśmy na ścieżce „Ja jestem” – i zaczynamy świadomie wybierać to, co nas wzmacnia i pobudza naszą energię życiową. Uczymy się wybierać to, z czym chcemy żyć.

Warto odpowiadać sobie na pytania, np.;

– Kim ja jestem dzisiaj? Jakie są moje najlepsze cechy? Co we mnie wzmacniającego pracuje? Jaka moja myśl mnie wzmacnia? Jakie to jest uczucie? Czemu ono służy?

Po prostu uczę się siebie i uczę się wybierać to, czym chcę wypełniać swoje życie. Jestem właśnie taka/I jaka/I jestem i wybieram teraz, czego używam

.

Ćwiczenie 3. Kodowanie nowych wzorców.

Znajdź spokojne miejsce i czas, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Wróć myślami do najlepszych sytuacji w Twoim życiu, momentów, w których czułaś/eś radość, satysfakcję, ulgę, zachwyt, pewność siebie, spokój, wdzięczność itp.

Zwracaj świadomą uwagę na powtarzające się wzorce myśli, zachowań i emocji. Wybierz najważniejsze z nich i zapisz na kartce. Które z nich decydujesz się wybrać?

Poczuj decyzję!

A – Na jakie myśli jest miejsce w moim nowym życiu?  Z jakim myśleniem o sobie, o ludziach o świecie – decyduję się wejść w zmianę? Jak chcę myśleć, o sobie, o innych, o życiu?

Wybierz najważniejsze, te, na które najmocniej reagujesz i zapisz je.

B – Na jakie moje uczucia jest miejsce w nowym życiu? Na przykład chcę się czuć bezpiecznie, spokojnie, chcę się czuć potrzebna/y, wartościowa/y, wolna/y. Chcę czuć ulgę, radość i wdzięczność.

Przypomnij sobie lub poczuj, każde z tych uczuć, najlepiej jak potrafisz. Zatrzymaj je w sobie przez kilka sekund. Wybierz najważniejsze i zapisz je.

C – Na jakie moje zachowania i reakcje jest miejsce w moim nowym życiu?

Przypomnij sobie sytuacje, w których dobrze sobie poradziałaś/eś. Wybierz na początek jedną, dwie lub trzy reakcje czy zachowania i zapisz.

Życzymy wytrwałości i do przeczytania za tydzień!

 

ZOBACZ TEŻ…

Jeśli chcesz wrócić do kroku 1. – kliknij link, albo interesuje Cię krok 2. – kliknij link. Może chcesz obejrzeć webinar z udziałem Małgorzaty Marczewskiej (link) lub przeczytać z niego relację (link)? Gorąco zachęcamy.

Przeczytaj jeszcze więcej
Rynek pracy w cybersecurity: specjalizacje, ścieżka kariery i zarobki

Rynek pracy w cybersecurity: specjalizacje, ścieżka kariery i zarobki

Co to jest cyberbezpieczeństwo?   Cyberbezpieczeństwo to są wszelkie techniki, procesy, metody i narzędzia służące ochronie przed atakami w cyberprzestrzeni. Pracownicy w obszarze cybersecurity projektują, wdrażają i monitorują procedury związane z blokowaniem nieautoryzowanego dostępu lub reagują na wszystkie naruszenia w sieci. Podobnie jak pozostałe gałęzie IT, bezpieczeństwo sieci ma wiele specjalizacji, a tym samym oferuje szeroki wybór ścieżek rozwoju dla każdego, kto zdecyduje się na wejście w świat cybersecurity. Choć rozeznanie Rynek pracy w cybersecurity: specjalizacje, ścieżka kariery i zarobki

Bizneswoman Roku

Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska zostały laureatkami XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”

To ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że zaangażowanie Beaty i Joanny na rzecz poprawy sytuacji zawodowej kobiet i osób pochodzących ze środowisk marginalizowanych, zostało docenione przez Jury konkursu i znalazły się w tak wspaniałym gronie laureatek! W ciągu 5 lat istnienia na rynku, skutecznie przeszkoliliśmy 3300 absolwentów. Powiększył się też nasz zespół i grono mentorów. Obecnie na naszej innowacyjnej platformie edukacyjnej, uczy się 250 kursantów i kursantek w różnym wieku i z różnorodnym doświadczeniem zawodowym. Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska zostały laureatkami XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”

Maja Rekutacj

Oswajamy rekrutację – czyli jak dostać swoją pierwszą pracę na stanowisku juniorskim?

Cześć! Tu znowu Majka. Dziś przychodzę do Was z porcją wskazówek, które mam nadzieję pomogą Wam dostać pierwszą wymarzoną pracę na stanowisku Tester Junior, ale i nie tylko. Na wstępie nieskromnie powiem, że już nie jedna osoba skorzystała z tych tipów i pracę dostała i nie byli to tylko testerzy. Jeśli masz ochotę poczytać „recenzje” tych osób, to wszystkie znajdziesz na moim profilu. Natomiast historie absolwentów Future Collars przeczytasz tutaj. Tyle tytułem wstępu i zapraszam do konkretów! Oswajamy rekrutację – czyli jak dostać swoją pierwszą pracę na stanowisku juniorskim?

Cybersecurity 1

Firma, która nie dba o cyberbezpieczeństwo, naraża się na ogromne straty

Firmy, które padają atakiem cyberprzestępców, muszą liczyć się z ogromnymi wydatkami i stratami. Jak podaje organizacja Plain Concepts koszt, jaki firmy na całym świecie ponoszą za cyberprzestępczość, wynosi 1,79 mln dol. na minutę. Ataki ransomware w 2021 r., kosztowały polskie przedsiębiorstwa średnio 7,6 mln zł. To o ponad 6 mln zł więcej w porównaniu z zeszłym rokiem. Skala cyberprzestępczości ciągle rośnie. Szacuje się, że zyski pochodzące Firma, która nie dba o cyberbezpieczeństwo, naraża się na ogromne straty

Cybersecurity Dlaczego Warto Zainteresować Się Pracą W Tym Obszarze

Cybersecurity — dlaczego warto zainteresować się pracą w tym obszarze?

Cybersecurity — moda czy realna potrzeba? Rynek cybersecurity rozwija się dynamicznie i będzie wzrastać. Wynika to z tego, że ostatnie dwa lata spowodowały przyspieszenie gospodarki cyfrowej, a organizacje, które przed 2020 roku opierały się cyfryzacji, musiały w przyspieszonym trybie przejść do świata online. Główna wartość firm — dane — znajdują się w przestrzeni cyfrowej, a ta nie jest chroniona wystarczająco. W 2020 roku aż 87% organizacji miało do czynienia z próbami cyberataku (dane Check Point Cybersecurity — dlaczego warto zainteresować się pracą w tym obszarze?

Cybersecurity — najbardziej pożądani specjaliści w IT

Cybersecurity — najbardziej pożądani specjaliści w IT

Nowatorski program i mentorzy-praktycy Autorami i mentorami kursu Cybersecurity są doświadczeni eksperci w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dariusz Lipiński to Managing Director w zgoda.net, firmie dostarczającej rozwiązania outsourcingowe i IT dla firm. W branży ponad 22 lata, pracował jako webmaster, administrator, dyrektor IT, trener CNAP. W zgoda.net odpowiada za rozwój biznesu, sieci kontaktów i mentoring działu technicznego. Łączy swoją pasję do informatyki z edukacją.    Krzysztof Szyling jest SOC Managerem Cybersecurity — najbardziej pożądani specjaliści w IT