Niezwykli ludzie ze świata programowania

Autor:
Zespół Future Collars

Niezwykli ludzie ze świata programowania: Steve Jobs, Mark Zuckerberg, Bill Gates. Te nazwiska mówią same za siebie. Są autorytetami dla wielu ludzi, którzy marzą o podobnym sukcesie: sławie, pieniądzach oraz wpływie na rozwój technologii. Jest jednak wiele mniej znanych programistów pochodzących z różnych środowisk i zdobywających uznanie w tej branży.

 

Sławni programiści – poznaj ich drogę do sukcesu

Znani programiści – o niektórych z nich mogłeś nigdy nie słyszeć, o innych dopiero zrobi się głośno. Ten post jest poświęcony właśnie tym inspirującym ludziom, którzy zmieniają nasz świat linijka po linijce kodu.

 

Parisa Tabriz

Parisa jest 31-letnią zdobywczynią tytułu „Księżniczki Bezpieczeństwa Google” o pochodzeniu Irańsko-Polsko-Amerykańskim. Nazywana jest również hakerką w białym kapeluszu, która zakrada się na tę najpopularniejszą przeglądarkę i wyszukuje potencjalne błędy, tym samym zwiększając jej bezpieczeństwo. Parisa zaczęła pracować dla Google 8 lat po zakończeniu Uniwersytetu w Illinois jako jedna z 50 absolwentów inżynierów bezpieczeństwa. Jak twierdzi, praca w tej branży wymaga zarówno wiedzy technicznej, jak i znajomości psychologii potencjalnych sprawców ataków.

 

Katy Goodman

Katy jest gwiazdą muzyki indie rock, frontmanką zespołu La Sera. Oprócz bycia charyzmatyczną wokalistką i gitarzystką jest również zapaloną programistką. Na początku jej kariery programowanie stanowiło jedynie jej hobby – dla zabawy tworzyła własne strony. Obecnie Katy wróciła na uczelnię Santa Monica College i zapisała się na takie kursy jak „Wprowadzenie do Informatyki” oraz „Programowanie Internetowe” z nadzieją na ukończenie studiów z Informatyki. Programowanie zawsze wydawało jej się bardzo interesujące, ale obawiała się, że jest zbyt trudne lub zbyt wymagające, zwłaszcza kiedy jej zespół stawał się sławny i ruszył w trasę dookoła świata. Na szczęście jej pasja do programowania pozostała niezmieniona i udało jej się pogodzić te dwie tak różne sfery życia.

 

Brittany Wenger

Brittany jest 19-letnią dziewczyną, która stworzyła program służący wczesnemu wykrywaniu raka piersi. Zmotywował ją do tego nowotwór zdiagnozowany u kuzynki, kiedy Brittany zobaczyła, jak negatywnie choroba wpłynęła na całą rodzinę. Ona sama opisuje to przeżycie w taki sposób: „Wykorzystanie programowania do walki z rakiem jest inspirujące, wykorzystanie programowania do walki z rakiem kiedy ma się tylko 19 lat jest niesamowite.”

 

Lyndsey Scott

Modelka, aktorka, twórczyni aplikacji. Ta kobieta z pewnością łamie wszelkie stereotypy! Pracowała jako modelka dla takich domów mody jak Gucci, Prada. Calvin Klein, Louis Vitton i wielu innych. Jednak od momentu kiedy ukończyła studia teatralne i informatyczne zakochała się w programowaniu. Uwielbia robić aplikacje,a jedną z jej najbardziej popularnych jest iPort. Głównym celem tej aplikacji było stworzenie dla modelek miejsca, w którym będą w łatwy i efektowny sposób mogły pokazać swoje zdjęcia, ale teraz jest wykorzystywana również przez aktorów, pisarzy, reżyserów, a nawet architektów!

 

Santiago Goznales

Ten 15-letni chłopiec jest na dobrej drodze do zdobycia dyplomu magistra w wieku 17 lat! Jego głównymi zainteresowaniami nie są media społecznościowe ani gry online, ale raczej tworzenie aplikacji dla Apple.Płynnie posługuje się ponad 12 językami programowania, a jego CV jest tak bogate, że wielu wierzy, że zostanie nowym Stevem Jobsem.

 

Shiv Sakhuja

Od 2008 roku, czyli 9 roku życia, Shiv posiada własną domenę, tworzy i rozwija „controlyourmac”- stronę specjalizującą się w dostarczaniu odpowiedzi i rozwiązań przyjaznych użytkownikom Mac i iDevice. Shiv sam nauczył się HTML oraz projektowania stron www. Z czasem stał się w tym na tyle biegły, że założył stronę, na której dzielił się swoją wiedzą i poradami z innymi użytkownikami urządzeń Mac. Obecnie koncentruje się na tworzeniu różnorodnych aplikacji na telefon.

 

Historie znanych informatyków to spora dawka motywacji do pracy oraz dalszego kształcenia się. W naszej ofercie znajdziesz Bootcamp z programowania, dzięki któremu poznasz wszystkie tajniki wybranych języków programowania.

Przeczytaj jeszcze więcej
Fundusz Druga Edycja

Wyłoniliśmy 12 stypendystów drugiej edycji funduszu Różnorodność w IT

Wybór osób, które otrzymają stypendium, wiązał się dla nas z trudnymi decyzjami. Za każdą aplikacją stała przejmująca historia i osoba, którą chcielibyśmy wesprzeć. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i zapraszamy do udziału w przyszłej, trzeciej już edycji funduszu.  Wyłonieni stypendyści będą mogli wybrać następujące bootcampy: Product Owner, Frontend Developer, UX Designer i Python Developer oferowane przez Future Collars. Dzięki finansowemu zaangażowaniu partnerów funduszu – Wyłoniliśmy 12 stypendystów drugiej edycji funduszu Różnorodność w IT

Rynek pracy w cybersecurity: specjalizacje, ścieżka kariery i zarobki

Rynek pracy w cybersecurity: specjalizacje, ścieżka kariery i zarobki

Co to jest cyberbezpieczeństwo?   Cyberbezpieczeństwo to są wszelkie techniki, procesy, metody i narzędzia służące ochronie przed atakami w cyberprzestrzeni. Pracownicy w obszarze cybersecurity projektują, wdrażają i monitorują procedury związane z blokowaniem nieautoryzowanego dostępu lub reagują na wszystkie naruszenia w sieci. Podobnie jak pozostałe gałęzie IT, bezpieczeństwo sieci ma wiele specjalizacji, a tym samym oferuje szeroki wybór ścieżek rozwoju dla każdego, kto zdecyduje się na wejście w świat cybersecurity. Choć rozeznanie Rynek pracy w cybersecurity: specjalizacje, ścieżka kariery i zarobki

Bizneswoman Roku

Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska zostały laureatkami XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”

To ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że zaangażowanie Beaty i Joanny na rzecz poprawy sytuacji zawodowej kobiet i osób pochodzących ze środowisk marginalizowanych, zostało docenione przez Jury konkursu i znalazły się w tak wspaniałym gronie laureatek! W ciągu 5 lat istnienia na rynku, skutecznie przeszkoliliśmy 3300 absolwentów. Powiększył się też nasz zespół i grono mentorów. Obecnie na naszej innowacyjnej platformie edukacyjnej, uczy się 250 kursantów i kursantek w różnym wieku i z różnorodnym doświadczeniem zawodowym. Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska zostały laureatkami XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”

Maja Rekutacj

Oswajamy rekrutację – czyli jak dostać swoją pierwszą pracę na stanowisku juniorskim?

Cześć! Tu znowu Majka. Dziś przychodzę do Was z porcją wskazówek, które mam nadzieję pomogą Wam dostać pierwszą wymarzoną pracę na stanowisku Tester Junior, ale i nie tylko. Na wstępie nieskromnie powiem, że już nie jedna osoba skorzystała z tych tipów i pracę dostała i nie byli to tylko testerzy. Jeśli masz ochotę poczytać „recenzje” tych osób, to wszystkie znajdziesz na moim profilu. Natomiast historie absolwentów Future Collars przeczytasz tutaj. Tyle tytułem wstępu i zapraszam do konkretów! Oswajamy rekrutację – czyli jak dostać swoją pierwszą pracę na stanowisku juniorskim?

Cybersecurity 1

Firma, która nie dba o cyberbezpieczeństwo, naraża się na ogromne straty

Firmy, które padają atakiem cyberprzestępców, muszą liczyć się z ogromnymi wydatkami i stratami. Jak podaje organizacja Plain Concepts koszt, jaki firmy na całym świecie ponoszą za cyberprzestępczość, wynosi 1,79 mln dol. na minutę. Ataki ransomware w 2021 r., kosztowały polskie przedsiębiorstwa średnio 7,6 mln zł. To o ponad 6 mln zł więcej w porównaniu z zeszłym rokiem. Skala cyberprzestępczości ciągle rośnie. Szacuje się, że zyski pochodzące Firma, która nie dba o cyberbezpieczeństwo, naraża się na ogromne straty

Cybersecurity Dlaczego Warto Zainteresować Się Pracą W Tym Obszarze

Cybersecurity — dlaczego warto zainteresować się pracą w tym obszarze?

Cybersecurity — moda czy realna potrzeba? Rynek cybersecurity rozwija się dynamicznie i będzie wzrastać. Wynika to z tego, że ostatnie dwa lata spowodowały przyspieszenie gospodarki cyfrowej, a organizacje, które przed 2020 roku opierały się cyfryzacji, musiały w przyspieszonym trybie przejść do świata online. Główna wartość firm — dane — znajdują się w przestrzeni cyfrowej, a ta nie jest chroniona wystarczająco. W 2020 roku aż 87% organizacji miało do czynienia z próbami cyberataku (dane Check Point Cybersecurity — dlaczego warto zainteresować się pracą w tym obszarze?