Niezwykli ludzie ze świata programowania

Autor:
Zespół Future Collars

Niezwykli ludzie ze świata programowania: Steve Jobs, Mark Zuckerberg, Bill Gates. Te nazwiska mówią same za siebie. Są autorytetami dla wielu ludzi, którzy marzą o podobnym sukcesie: sławie, pieniądzach oraz wpływie na rozwój technologii. Jest jednak wiele mniej znanych programistów pochodzących z różnych środowisk i zdobywających uznanie w tej branży.

 

Sławni programiści – poznaj ich drogę do sukcesu

Znani programiści – o niektórych z nich mogłeś nigdy nie słyszeć, o innych dopiero zrobi się głośno. Ten post jest poświęcony właśnie tym inspirującym ludziom, którzy zmieniają nasz świat linijka po linijce kodu.

 

Parisa Tabriz

Parisa jest 31-letnią zdobywczynią tytułu „Księżniczki Bezpieczeństwa Google” o pochodzeniu Irańsko-Polsko-Amerykańskim. Nazywana jest również hakerką w białym kapeluszu, która zakrada się na tę najpopularniejszą przeglądarkę i wyszukuje potencjalne błędy, tym samym zwiększając jej bezpieczeństwo. Parisa zaczęła pracować dla Google 8 lat po zakończeniu Uniwersytetu w Illinois jako jedna z 50 absolwentów inżynierów bezpieczeństwa. Jak twierdzi, praca w tej branży wymaga zarówno wiedzy technicznej, jak i znajomości psychologii potencjalnych sprawców ataków.

 

Katy Goodman

Katy jest gwiazdą muzyki indie rock, frontmanką zespołu La Sera. Oprócz bycia charyzmatyczną wokalistką i gitarzystką jest również zapaloną programistką. Na początku jej kariery programowanie stanowiło jedynie jej hobby – dla zabawy tworzyła własne strony. Obecnie Katy wróciła na uczelnię Santa Monica College i zapisała się na takie kursy jak „Wprowadzenie do Informatyki” oraz „Programowanie Internetowe” z nadzieją na ukończenie studiów z Informatyki. Programowanie zawsze wydawało jej się bardzo interesujące, ale obawiała się, że jest zbyt trudne lub zbyt wymagające, zwłaszcza kiedy jej zespół stawał się sławny i ruszył w trasę dookoła świata. Na szczęście jej pasja do programowania pozostała niezmieniona i udało jej się pogodzić te dwie tak różne sfery życia.

 

Brittany Wenger

Brittany jest 19-letnią dziewczyną, która stworzyła program służący wczesnemu wykrywaniu raka piersi. Zmotywował ją do tego nowotwór zdiagnozowany u kuzynki, kiedy Brittany zobaczyła, jak negatywnie choroba wpłynęła na całą rodzinę. Ona sama opisuje to przeżycie w taki sposób: „Wykorzystanie programowania do walki z rakiem jest inspirujące, wykorzystanie programowania do walki z rakiem kiedy ma się tylko 19 lat jest niesamowite.”

 

Lyndsey Scott

Modelka, aktorka, twórczyni aplikacji. Ta kobieta z pewnością łamie wszelkie stereotypy! Pracowała jako modelka dla takich domów mody jak Gucci, Prada. Calvin Klein, Louis Vitton i wielu innych. Jednak od momentu kiedy ukończyła studia teatralne i informatyczne zakochała się w programowaniu. Uwielbia robić aplikacje,a jedną z jej najbardziej popularnych jest iPort. Głównym celem tej aplikacji było stworzenie dla modelek miejsca, w którym będą w łatwy i efektowny sposób mogły pokazać swoje zdjęcia, ale teraz jest wykorzystywana również przez aktorów, pisarzy, reżyserów, a nawet architektów!

 

Santiago Goznales

Ten 15-letni chłopiec jest na dobrej drodze do zdobycia dyplomu magistra w wieku 17 lat! Jego głównymi zainteresowaniami nie są media społecznościowe ani gry online, ale raczej tworzenie aplikacji dla Apple.Płynnie posługuje się ponad 12 językami programowania, a jego CV jest tak bogate, że wielu wierzy, że zostanie nowym Stevem Jobsem.

 

Shiv Sakhuja

Od 2008 roku, czyli 9 roku życia, Shiv posiada własną domenę, tworzy i rozwija „controlyourmac”- stronę specjalizującą się w dostarczaniu odpowiedzi i rozwiązań przyjaznych użytkownikom Mac i iDevice. Shiv sam nauczył się HTML oraz projektowania stron www. Z czasem stał się w tym na tyle biegły, że założył stronę, na której dzielił się swoją wiedzą i poradami z innymi użytkownikami urządzeń Mac. Obecnie koncentruje się na tworzeniu różnorodnych aplikacji na telefon.

 

Historie znanych informatyków to spora dawka motywacji do pracy oraz dalszego kształcenia się. W naszej ofercie znajdziesz Bootcamp z programowania, dzięki któremu poznasz wszystkie tajniki wybranych języków programowania.

Przeczytaj jeszcze więcej
I did it - debata DKKwIT

“I did it!” – historie kobiet, które zmieniły branżę na IT. Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

Dorota, Izabela i Maja mogą powiedzieć z dumą: I DID IT! Zrobiły to — porzuciły dotychczasowe zawody, by wejść do IT. Wyszły ze strefy komfortu i zaczęły od nowa, ale już teraz wiedzą, że to była doskonała decyzja. Absolwentki bootcampów Future Collars odważnie patrzą w zawodową przyszłość, gotowe na nieustanną naukę i rozwój.  Panel dyskusyjny “I did it!” wśród uczestniczek i uczestników Dnia kariery kobiety w IT  cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, “I did it!” – historie kobiet, które zmieniły branżę na IT. Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

40 dyskusji, warsztatów i sesji speed mentoringowych oraz ogromna dawka wiedzy o branży IT – tak przebiegła 3. edycja Dnia Kariery Kobiety w IT

Przyszłość to technologia. Jakich kompetencji powinniśmy się uczyć? – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

Jak kierować swoim rozwojem, żeby odpowiedzieć na wyzwania przyszłości? Jak kształtować swoją karierę? W jakim kierunku się kształcić lub dokształcać, by zapewnić sobie bezpieczeństwo na rynku pracy w perspektywie najbliższych lat? W ramach 3. edycji Dnia kariery kobiety w IT rozmawialiśmy o kompetencjach przyszłości, nie tylko w obszarze STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics), o rozwoju kobiet i mężczyzn i o tym, jak się uczyć technologii, by stać się częścią gospodarki cyfrowej. Przyszłość to technologia. Jakich kompetencji powinniśmy się uczyć? – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

Historia Mai, która zaryzykowała i znalazła satysfakcję w branży IT

Podczas krótkiej rozmowy Maja opowiedziała o swoim przebranżowieniu i jego powodach, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o tym, jak Future Collars pomogło jej w zmianie życia zawodowego. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi świata IT.   Zobacz nagranie:

Historia Doroty, która od zawsze interesuje się technologią i postawiła na rozwój swoich kompetencji

Podczas rozmowy Dorota opowiedziała o swoich zainteresowaniach, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o roli Future Collars w jej życiu zawodowym. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w IT. Zobacz nagranie:

Absolwenci: Historia Izy, która znalazła pracę przed zakończeniem kursu

Historia Izy, która znalazła pracę przed zakończeniem kursu

Podczas krótkiego wywiadu Izabela opowiedziała o historii swojego przebranżowienia, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o tym, jak Future Collars przyczyniło się do znalezienia przez nią pracy. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w IT.   Zobacz nagranie:

Praca jako Game Developer - umiejętności

Game Developer – jakich umiejętności potrzeba?

Game developer – czym się zajmuje? Programiści gier, znani również jako twórcy gier lub programiści gier wideo, piszą kod dla gier przeznaczonych na różne platformy, takie jak komputery PC, konsole, przeglądarki internetowe czy smartfony. Wykorzystują oni pomysły, rysunki i reguły opracowane przez projektantów gier i przekształcają je poprzez pisanie kodu w grywalne tytuły z grafiką i dźwiękiem. Praca game developera zazwyczaj obejmuje: przeglądanie specyfikacji Game Developer – jakich umiejętności potrzeba?