Znaczenie strony internetowej w biznesie

Autor:
Zespół Future Collars
Znaczenie strony internetowej w biznesie

Masz firmę? Świetnie! A może dopiero rozkręcasz działalność? Też super! Mam tylko jedno pytanie: czy w swoim biznesplanie uwzględniłeś koszt strony internetowej?
Jeśli wahasz się czy strona firmowa na początku działalności jest zbędna, zaraz rozwieję te wątpliwości.

Strona firmowa W XXI wieku to absolutna konieczność. Firmy prześcigają się w pomysłach i wysokiej jakości produktach. Niezależnie od tego w jakiej działasz branży, istnieje duża szansa, że nie mając strony www tracisz spore grono klientów. Wyszliśmy z epoki, w której największa siła tkwiła w ulotkach – teraz ludzie szukają dostawców usług i produktów w Internecie. Tak jest łatwiej i można szybko sprawdzić opinie o firmie. Jakie jeszcze są powody, dla których strona firmowa w biznesie to konieczność?

 

Kontakt z klientem

Posiadając stronę internetową nie tylko docierasz do nowych klientów, ale też umożliwiasz im kontakt ze sobą. Podając na stronie głównej adres e-mail i telefon kontaktowy, wysyłasz jasny sygnał, że jesteś profesjonalistą gotowym do pomocy i świadczenia usług. Pamiętaj jednak, by na maile odpisywać, a telefon odbierać w podanych na stronie godzinach – nic nie zostawi gorszego wrażenia, jak brak odpowiedzi na zapytania od klientów.

 

Globalny zasięg

Początkowo możesz uważać, że nie warto mieć strony www. Przecież działasz na rynku lokalnym – prowadzisz butik czy salon kosmetyczny. Pamiętaj jednak, że strona firmowa umożliwia dotarcie także do szerszego grona klientów z trochę dalszej okazji. Poza tym otwiera przed firmą nowe możliwości – kto powiedział, że butik nie może zająć się sprzedażą internetową, a kosmetyczka z wysokiej jakości portfolio nie pozyskać klientek z okolicznych wsi? Szanse trzeba dostrzegać i z nich korzystać.

 

Kreowanie wizerunku

Posiadanie profesjonalnej strony internetowej pomaga kreować wizerunek. W czasach, w których każdy jest w Internecie – czy to na portalu społecznościowym, czy zawodowo – i w sieci rozmawia się na każdy temat, firmy nie posiadające stron internetowych wydają się nam podejrzane. Tak po prostu. I z tym nawet najlepszą ofertą handlową nie wygramy.

I na koniec…

Konkurencja już tam jest!

Choć porównywanie się do innych nie zawsze jest wskazane, to pamiętajmy, że konkurencja prawdopodobnie już jest w Internecie i pozyskuje tych wszystkich klientów, którzy do nas nie trafią, bo nie mamy strony internetowej. Szkoda pozostać w tyle – to ani nie wpływa pozytywnie na sukces firmy, ani nie pomaga nam kreować wizerunku.

 

Skąd wziąć stronę internetową?

To ważne, ale nie jedyne powody dla których należy mieć biznesową stronę internetową. Jak ją zdobyć? Opcje są dwie. Można zatrudnić profesjonalistę, który stworzy nasze miejsce w sieci lub samemu poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe i skorzystać z kursu WordPress.

Nauka tworzenia stron w trzy miesiące? To możliwe z Future Collars!

Przeczytaj jeszcze więcej
Fundusz Druga Edycja

Wyłoniliśmy 12 stypendystów drugiej edycji funduszu Różnorodność w IT

Wybór osób, które otrzymają stypendium, wiązał się dla nas z trudnymi decyzjami. Za każdą aplikacją stała przejmująca historia i osoba, którą chcielibyśmy wesprzeć. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i zapraszamy do udziału w przyszłej, trzeciej już edycji funduszu.  Wyłonieni stypendyści będą mogli wybrać następujące bootcampy: Product Owner, Frontend Developer, UX Designer i Python Developer oferowane przez Future Collars. Dzięki finansowemu zaangażowaniu partnerów funduszu – Wyłoniliśmy 12 stypendystów drugiej edycji funduszu Różnorodność w IT

Rynek pracy w cybersecurity: specjalizacje, ścieżka kariery i zarobki

Rynek pracy w cybersecurity: specjalizacje, ścieżka kariery i zarobki

Co to jest cyberbezpieczeństwo?   Cyberbezpieczeństwo to są wszelkie techniki, procesy, metody i narzędzia służące ochronie przed atakami w cyberprzestrzeni. Pracownicy w obszarze cybersecurity projektują, wdrażają i monitorują procedury związane z blokowaniem nieautoryzowanego dostępu lub reagują na wszystkie naruszenia w sieci. Podobnie jak pozostałe gałęzie IT, bezpieczeństwo sieci ma wiele specjalizacji, a tym samym oferuje szeroki wybór ścieżek rozwoju dla każdego, kto zdecyduje się na wejście w świat cybersecurity. Choć rozeznanie Rynek pracy w cybersecurity: specjalizacje, ścieżka kariery i zarobki

Bizneswoman Roku

Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska zostały laureatkami XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”

To ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że zaangażowanie Beaty i Joanny na rzecz poprawy sytuacji zawodowej kobiet i osób pochodzących ze środowisk marginalizowanych, zostało docenione przez Jury konkursu i znalazły się w tak wspaniałym gronie laureatek! W ciągu 5 lat istnienia na rynku, skutecznie przeszkoliliśmy 3300 absolwentów. Powiększył się też nasz zespół i grono mentorów. Obecnie na naszej innowacyjnej platformie edukacyjnej, uczy się 250 kursantów i kursantek w różnym wieku i z różnorodnym doświadczeniem zawodowym. Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska zostały laureatkami XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”

Maja Rekutacj

Oswajamy rekrutację – czyli jak dostać swoją pierwszą pracę na stanowisku juniorskim?

Cześć! Tu znowu Majka. Dziś przychodzę do Was z porcją wskazówek, które mam nadzieję pomogą Wam dostać pierwszą wymarzoną pracę na stanowisku Tester Junior, ale i nie tylko. Na wstępie nieskromnie powiem, że już nie jedna osoba skorzystała z tych tipów i pracę dostała i nie byli to tylko testerzy. Jeśli masz ochotę poczytać „recenzje” tych osób, to wszystkie znajdziesz na moim profilu. Natomiast historie absolwentów Future Collars przeczytasz tutaj. Tyle tytułem wstępu i zapraszam do konkretów! Oswajamy rekrutację – czyli jak dostać swoją pierwszą pracę na stanowisku juniorskim?

Cybersecurity 1

Firma, która nie dba o cyberbezpieczeństwo, naraża się na ogromne straty

Firmy, które padają atakiem cyberprzestępców, muszą liczyć się z ogromnymi wydatkami i stratami. Jak podaje organizacja Plain Concepts koszt, jaki firmy na całym świecie ponoszą za cyberprzestępczość, wynosi 1,79 mln dol. na minutę. Ataki ransomware w 2021 r., kosztowały polskie przedsiębiorstwa średnio 7,6 mln zł. To o ponad 6 mln zł więcej w porównaniu z zeszłym rokiem. Skala cyberprzestępczości ciągle rośnie. Szacuje się, że zyski pochodzące Firma, która nie dba o cyberbezpieczeństwo, naraża się na ogromne straty

Cybersecurity Dlaczego Warto Zainteresować Się Pracą W Tym Obszarze

Cybersecurity — dlaczego warto zainteresować się pracą w tym obszarze?

Cybersecurity — moda czy realna potrzeba? Rynek cybersecurity rozwija się dynamicznie i będzie wzrastać. Wynika to z tego, że ostatnie dwa lata spowodowały przyspieszenie gospodarki cyfrowej, a organizacje, które przed 2020 roku opierały się cyfryzacji, musiały w przyspieszonym trybie przejść do świata online. Główna wartość firm — dane — znajdują się w przestrzeni cyfrowej, a ta nie jest chroniona wystarczająco. W 2020 roku aż 87% organizacji miało do czynienia z próbami cyberataku (dane Check Point Cybersecurity — dlaczego warto zainteresować się pracą w tym obszarze?