Znaczenie strony internetowej w biznesie

Autor:
Zespół Future Collars
Znaczenie strony internetowej w biznesie

Masz firmę? Świetnie! A może dopiero rozkręcasz działalność? Też super! Mam tylko jedno pytanie: czy w swoim biznesplanie uwzględniłeś koszt strony internetowej?
Jeśli wahasz się czy strona firmowa na początku działalności jest zbędna, zaraz rozwieję te wątpliwości.

Strona firmowa W XXI wieku to absolutna konieczność. Firmy prześcigają się w pomysłach i wysokiej jakości produktach. Niezależnie od tego w jakiej działasz branży, istnieje duża szansa, że nie mając strony www tracisz spore grono klientów. Wyszliśmy z epoki, w której największa siła tkwiła w ulotkach – teraz ludzie szukają dostawców usług i produktów w Internecie. Tak jest łatwiej i można szybko sprawdzić opinie o firmie. Jakie jeszcze są powody, dla których strona firmowa w biznesie to konieczność?

 

Kontakt z klientem

Posiadając stronę internetową nie tylko docierasz do nowych klientów, ale też umożliwiasz im kontakt ze sobą. Podając na stronie głównej adres e-mail i telefon kontaktowy, wysyłasz jasny sygnał, że jesteś profesjonalistą gotowym do pomocy i świadczenia usług. Pamiętaj jednak, by na maile odpisywać, a telefon odbierać w podanych na stronie godzinach – nic nie zostawi gorszego wrażenia, jak brak odpowiedzi na zapytania od klientów.

 

Globalny zasięg

Początkowo możesz uważać, że nie warto mieć strony www. Przecież działasz na rynku lokalnym – prowadzisz butik czy salon kosmetyczny. Pamiętaj jednak, że strona firmowa umożliwia dotarcie także do szerszego grona klientów z trochę dalszej okazji. Poza tym otwiera przed firmą nowe możliwości – kto powiedział, że butik nie może zająć się sprzedażą internetową, a kosmetyczka z wysokiej jakości portfolio nie pozyskać klientek z okolicznych wsi? Szanse trzeba dostrzegać i z nich korzystać.

 

Kreowanie wizerunku

Posiadanie profesjonalnej strony internetowej pomaga kreować wizerunek. W czasach, w których każdy jest w Internecie – czy to na portalu społecznościowym, czy zawodowo – i w sieci rozmawia się na każdy temat, firmy nie posiadające stron internetowych wydają się nam podejrzane. Tak po prostu. I z tym nawet najlepszą ofertą handlową nie wygramy.

I na koniec…

Konkurencja już tam jest!

Choć porównywanie się do innych nie zawsze jest wskazane, to pamiętajmy, że konkurencja prawdopodobnie już jest w Internecie i pozyskuje tych wszystkich klientów, którzy do nas nie trafią, bo nie mamy strony internetowej. Szkoda pozostać w tyle – to ani nie wpływa pozytywnie na sukces firmy, ani nie pomaga nam kreować wizerunku.

 

Skąd wziąć stronę internetową?

To ważne, ale nie jedyne powody dla których należy mieć biznesową stronę internetową. Jak ją zdobyć? Opcje są dwie. Można zatrudnić profesjonalistę, który stworzy nasze miejsce w sieci lub samemu poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe i skorzystać z kursu WordPress.

Nauka tworzenia stron w trzy miesiące? To możliwe z Future Collars!

Przeczytaj jeszcze więcej
CTO/CIO: mój rozwój

“CTO/CIO: mój rozwój — perspektywa CTO/CIO kobiet i CTO/CIO mężczyzn” – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

Do debaty “CTO/CIO: mój rozwój — perspektywa CTO/CIO kobiet i CTO/CIO mężczyzn” zaprosiliśmy gości, którzy opowiedzieli o swojej drodze na najwyższe stanowiska w IT — oni osiągnęli sukces i dzielą się swoimi obserwacjami, co widzieli po drodze, co spowodowało, że dotarli na szczyt i czemu innym się to nie udaje. Rozmowę poprowadziła dr Aleksandra Suchorzewska, wybitna ekspertka, Dyrektor Zarządzająca, Technology Strategy & Advisory Lead w Accenture, a jej gośćmi byli:   Joanna Obstój – Dyrektorka Działu “CTO/CIO: mój rozwój — perspektywa CTO/CIO kobiet i CTO/CIO mężczyzn” – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

I did it - debata DKKwIT

“I did it!” – historie kobiet, które zmieniły branżę na IT. Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

Dorota, Izabela i Maja mogą powiedzieć z dumą: I DID IT! Zrobiły to — porzuciły dotychczasowe zawody, by wejść do IT. Wyszły ze strefy komfortu i zaczęły od nowa, ale już teraz wiedzą, że to była doskonała decyzja. Absolwentki bootcampów Future Collars odważnie patrzą w zawodową przyszłość, gotowe na nieustanną naukę i rozwój.  Panel dyskusyjny “I did it!” wśród uczestniczek i uczestników Dnia kariery kobiety w IT  cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, “I did it!” – historie kobiet, które zmieniły branżę na IT. Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

40 dyskusji, warsztatów i sesji speed mentoringowych oraz ogromna dawka wiedzy o branży IT – tak przebiegła 3. edycja Dnia Kariery Kobiety w IT

Przyszłość to technologia. Jakich kompetencji powinniśmy się uczyć? – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

Jak kierować swoim rozwojem, żeby odpowiedzieć na wyzwania przyszłości? Jak kształtować swoją karierę? W jakim kierunku się kształcić lub dokształcać, by zapewnić sobie bezpieczeństwo na rynku pracy w perspektywie najbliższych lat? W ramach 3. edycji Dnia kariery kobiety w IT rozmawialiśmy o kompetencjach przyszłości, nie tylko w obszarze STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics), o rozwoju kobiet i mężczyzn i o tym, jak się uczyć technologii, by stać się częścią gospodarki cyfrowej. Przyszłość to technologia. Jakich kompetencji powinniśmy się uczyć? – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

Historia Mai, która zaryzykowała i znalazła satysfakcję w branży IT

Podczas krótkiej rozmowy Maja opowiedziała o swoim przebranżowieniu i jego powodach, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o tym, jak Future Collars pomogło jej w zmianie życia zawodowego. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi świata IT.   Zobacz nagranie:

Historia Doroty, która od zawsze interesuje się technologią i postawiła na rozwój swoich kompetencji

Podczas rozmowy Dorota opowiedziała o swoich zainteresowaniach, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o roli Future Collars w jej życiu zawodowym. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w IT. Zobacz nagranie:

Absolwenci: Historia Izy, która znalazła pracę przed zakończeniem kursu

Historia Izy, która znalazła pracę przed zakończeniem kursu

Podczas krótkiego wywiadu Izabela opowiedziała o historii swojego przebranżowienia, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o tym, jak Future Collars przyczyniło się do znalezienia przez nią pracy. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w IT.   Zobacz nagranie: