Cechy dobrej strony internetowej

Autor:
Zespół Future Collars
Cechy dobrej strony internetowej

Według danych z popularnego portalu statystycznego dotyczącego ruchu w Internecie – Internet Live Stats – liczba stron, które znajdują się w sieci wynosi ponad miliard i rośnie w tempie średnio jednej na sekundę.

Jest to ogromna wartość! Wiele z tych stron to strony utworzone dawno i zapomniane, inne to blogi, na które nikt nie zagląda. Jednak spora reprezentacja to strony biznesowe, mające autorom i ich firmom zapewnić sukces oraz dobrobyt. Niestety, strona internetowa złej jakości z pewnością nie przyczyni się do sukcesu firmy. Przeglądając zawartość Internetu, bardzo często możemy natrafić na wiele takich. Dla użytkownika jest to znak, że z daną firmą nie należy nawiązywać współpracy. Jeśli zatem masz stronę, która nie generuje zysków lub z której ludzie wychodzą po kilku sekundach – ten tekst jest dla Ciebie!

Strona internetowa, aby przyciągała oko czytelnika, musi być wykonana bardzo precyzyjnie. Stworzenie strony wysokiej jakości to proste, jednak wymagające skupienia, zadanie. Jeśli potrafisz zrobić stronę, to znaczy, że potrafisz sprawić, że będzie ona cechowała się wysoką jakością. Niestety, często w ferworze innych prac związanych z firmą nie zwracamy uwagi na jakość naszej strony internetowej. Innym powodem dla którego nasza strona nie przynosi zysków jest zatrudnienie kiepskiej jakości twórcy stron www i nieumiejętność oceny jakości produktu, który nam sprzeda. A przecież to jak wygląda nasza firmowa strona internetowa świadczy o naszym podejściu do klienta. Oto lista pięciu cech, które posiada dobra strona internetowa.

 

Aktualne dane kontaktowe

Dobra strona firmowa zawsze musi posiadać aktualne dane kontaktowe. Od tej reguły nie ma odstępstwa – czy mówimy o rozbudowanym portalu tematycznym, czy o prostej wizytówce, dane kontaktowe są niezbędne, by pozyskać klienta. Absolutną koniecznością jest nazwa firmy, numer telefonu, adres firmy i adres e-mail. Dobrze, by adres e-mail był linkiem umożliwiającym błyskawiczne wysłanie wiadomości.

 

Przejrzysty format

Nie ma nic gorszego od strony www pełnej migających ikonek, świecących gifów i niezwiązanych z branżą zdjęć. Strona internetowa danej firmy musi być przejrzysta i czytelna, po to, by klient bez problemu odnalazł na niej interesujące go dane. Warto przeprowadzić test na znajomych, najlepiej na takich, którzy nie znają naszej działalności – pokazać im prototyp naszej strony firmowej i spytać czy potrafią na tej podstawie określić czym firma się zajmuje oraz jak się z jej przedstawicielem skontaktować.

 

Poprawność językowa i stylistyczna

Choć żyjemy w czasach, w których coraz częściej ignoruje się zasady języka polskiego – czy to pisząc na czacie, czy na blogach – nadal ludzie zwracają uwagę na to, czy strona www nie zawiera rażących błędów. Nie chodzi tu o to, by stworzyć tekst trzynastozgłoskowcem. Wystarczy, by był poprawny i pozbawiony błędów ortograficznych. To świadczy o naszym profesjonalizmie i szacunku wobec odbiorcy.

 

Responsywność

To modne słowo oznacza, że strona będzie prawidłowo się wyświetlała na różnych urządzeniach, na różnych przeglądarkach i w różnych rozdzielczościach. Coraz więcej osób korzysta ze smartfona w celu przeglądania Internetu – szkoda by było stracić tak szerokie grono klientów.

 

Zgodność z identyfikacją wizualną firmy

O tym wielu zapomina, a stare polskie powiedzenie nie bez powodu mówi, że diabeł tkwi w szczegółach. Biznesowa strona internetowa powinna być zgodna z identyfikacją wizualną firmy – z kolorami, którymi posługujemy się na wizytówkach; z logotypem, który kojarzy się z naszą marką; z mottem, którego używamy w trakcie prezentacji i tak dalej. To dobry sposób na budowanie zaufania.

 

Do dzieła!

Stworzenie strony internetowej zawierającej wszystkie cechy profesjonalnej strony www nie wymaga znacząco zwiększonego nakładu pracy. A wpływ na kontakty z klientem jest nieporównywalnie większy.

Przeczytaj jeszcze więcej
CTO/CIO: mój rozwój

“CTO/CIO: mój rozwój — perspektywa CTO/CIO kobiet i CTO/CIO mężczyzn” – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

Do debaty “CTO/CIO: mój rozwój — perspektywa CTO/CIO kobiet i CTO/CIO mężczyzn” zaprosiliśmy gości, którzy opowiedzieli o swojej drodze na najwyższe stanowiska w IT — oni osiągnęli sukces i dzielą się swoimi obserwacjami, co widzieli po drodze, co spowodowało, że dotarli na szczyt i czemu innym się to nie udaje. Rozmowę poprowadziła dr Aleksandra Suchorzewska, wybitna ekspertka, Dyrektor Zarządzająca, Technology Strategy & Advisory Lead w Accenture, a jej gośćmi byli:   Joanna Obstój – Dyrektorka Działu “CTO/CIO: mój rozwój — perspektywa CTO/CIO kobiet i CTO/CIO mężczyzn” – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

I did it - debata DKKwIT

“I did it!” – historie kobiet, które zmieniły branżę na IT. Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

Dorota, Izabela i Maja mogą powiedzieć z dumą: I DID IT! Zrobiły to — porzuciły dotychczasowe zawody, by wejść do IT. Wyszły ze strefy komfortu i zaczęły od nowa, ale już teraz wiedzą, że to była doskonała decyzja. Absolwentki bootcampów Future Collars odważnie patrzą w zawodową przyszłość, gotowe na nieustanną naukę i rozwój.  Panel dyskusyjny “I did it!” wśród uczestniczek i uczestników Dnia kariery kobiety w IT  cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, “I did it!” – historie kobiet, które zmieniły branżę na IT. Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

40 dyskusji, warsztatów i sesji speed mentoringowych oraz ogromna dawka wiedzy o branży IT – tak przebiegła 3. edycja Dnia Kariery Kobiety w IT

Przyszłość to technologia. Jakich kompetencji powinniśmy się uczyć? – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

Jak kierować swoim rozwojem, żeby odpowiedzieć na wyzwania przyszłości? Jak kształtować swoją karierę? W jakim kierunku się kształcić lub dokształcać, by zapewnić sobie bezpieczeństwo na rynku pracy w perspektywie najbliższych lat? W ramach 3. edycji Dnia kariery kobiety w IT rozmawialiśmy o kompetencjach przyszłości, nie tylko w obszarze STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics), o rozwoju kobiet i mężczyzn i o tym, jak się uczyć technologii, by stać się częścią gospodarki cyfrowej. Przyszłość to technologia. Jakich kompetencji powinniśmy się uczyć? – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

Historia Mai, która zaryzykowała i znalazła satysfakcję w branży IT

Podczas krótkiej rozmowy Maja opowiedziała o swoim przebranżowieniu i jego powodach, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o tym, jak Future Collars pomogło jej w zmianie życia zawodowego. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi świata IT.   Zobacz nagranie:

Historia Doroty, która od zawsze interesuje się technologią i postawiła na rozwój swoich kompetencji

Podczas rozmowy Dorota opowiedziała o swoich zainteresowaniach, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o roli Future Collars w jej życiu zawodowym. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w IT. Zobacz nagranie:

Absolwenci: Historia Izy, która znalazła pracę przed zakończeniem kursu

Historia Izy, która znalazła pracę przed zakończeniem kursu

Podczas krótkiego wywiadu Izabela opowiedziała o historii swojego przebranżowienia, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o tym, jak Future Collars przyczyniło się do znalezienia przez nią pracy. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w IT.   Zobacz nagranie: