Cechy dobrej strony internetowej

Autor:
Zespół Future Collars
Cechy dobrej strony internetowej

Według danych z popularnego portalu statystycznego dotyczącego ruchu w Internecie – Internet Live Stats – liczba stron, które znajdują się w sieci wynosi ponad miliard i rośnie w tempie średnio jednej na sekundę.

Jest to ogromna wartość! Wiele z tych stron to strony utworzone dawno i zapomniane, inne to blogi, na które nikt nie zagląda. Jednak spora reprezentacja to strony biznesowe, mające autorom i ich firmom zapewnić sukces oraz dobrobyt. Niestety, strona internetowa złej jakości z pewnością nie przyczyni się do sukcesu firmy. Przeglądając zawartość Internetu, bardzo często możemy natrafić na wiele takich. Dla użytkownika jest to znak, że z daną firmą nie należy nawiązywać współpracy. Jeśli zatem masz stronę, która nie generuje zysków lub z której ludzie wychodzą po kilku sekundach – ten tekst jest dla Ciebie!

Strona internetowa, aby przyciągała oko czytelnika, musi być wykonana bardzo precyzyjnie. Stworzenie strony wysokiej jakości to proste, jednak wymagające skupienia, zadanie. Jeśli potrafisz zrobić stronę, to znaczy, że potrafisz sprawić, że będzie ona cechowała się wysoką jakością. Niestety, często w ferworze innych prac związanych z firmą nie zwracamy uwagi na jakość naszej strony internetowej. Innym powodem dla którego nasza strona nie przynosi zysków jest zatrudnienie kiepskiej jakości twórcy stron www i nieumiejętność oceny jakości produktu, który nam sprzeda. A przecież to jak wygląda nasza firmowa strona internetowa świadczy o naszym podejściu do klienta. Oto lista pięciu cech, które posiada dobra strona internetowa.

 

Aktualne dane kontaktowe

Dobra strona firmowa zawsze musi posiadać aktualne dane kontaktowe. Od tej reguły nie ma odstępstwa – czy mówimy o rozbudowanym portalu tematycznym, czy o prostej wizytówce, dane kontaktowe są niezbędne, by pozyskać klienta. Absolutną koniecznością jest nazwa firmy, numer telefonu, adres firmy i adres e-mail. Dobrze, by adres e-mail był linkiem umożliwiającym błyskawiczne wysłanie wiadomości.

 

Przejrzysty format

Nie ma nic gorszego od strony www pełnej migających ikonek, świecących gifów i niezwiązanych z branżą zdjęć. Strona internetowa danej firmy musi być przejrzysta i czytelna, po to, by klient bez problemu odnalazł na niej interesujące go dane. Warto przeprowadzić test na znajomych, najlepiej na takich, którzy nie znają naszej działalności – pokazać im prototyp naszej strony firmowej i spytać czy potrafią na tej podstawie określić czym firma się zajmuje oraz jak się z jej przedstawicielem skontaktować.

 

Poprawność językowa i stylistyczna

Choć żyjemy w czasach, w których coraz częściej ignoruje się zasady języka polskiego – czy to pisząc na czacie, czy na blogach – nadal ludzie zwracają uwagę na to, czy strona www nie zawiera rażących błędów. Nie chodzi tu o to, by stworzyć tekst trzynastozgłoskowcem. Wystarczy, by był poprawny i pozbawiony błędów ortograficznych. To świadczy o naszym profesjonalizmie i szacunku wobec odbiorcy.

 

Responsywność

To modne słowo oznacza, że strona będzie prawidłowo się wyświetlała na różnych urządzeniach, na różnych przeglądarkach i w różnych rozdzielczościach. Coraz więcej osób korzysta ze smartfona w celu przeglądania Internetu – szkoda by było stracić tak szerokie grono klientów.

 

Zgodność z identyfikacją wizualną firmy

O tym wielu zapomina, a stare polskie powiedzenie nie bez powodu mówi, że diabeł tkwi w szczegółach. Biznesowa strona internetowa powinna być zgodna z identyfikacją wizualną firmy – z kolorami, którymi posługujemy się na wizytówkach; z logotypem, który kojarzy się z naszą marką; z mottem, którego używamy w trakcie prezentacji i tak dalej. To dobry sposób na budowanie zaufania.

 

Do dzieła!

Stworzenie strony internetowej zawierającej wszystkie cechy profesjonalnej strony www nie wymaga znacząco zwiększonego nakładu pracy. A wpływ na kontakty z klientem jest nieporównywalnie większy.

Przeczytaj jeszcze więcej
Fundusz Druga Edycja

Wyłoniliśmy 12 stypendystów drugiej edycji funduszu Różnorodność w IT

Wybór osób, które otrzymają stypendium, wiązał się dla nas z trudnymi decyzjami. Za każdą aplikacją stała przejmująca historia i osoba, którą chcielibyśmy wesprzeć. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i zapraszamy do udziału w przyszłej, trzeciej już edycji funduszu.  Wyłonieni stypendyści będą mogli wybrać następujące bootcampy: Product Owner, Frontend Developer, UX Designer i Python Developer oferowane przez Future Collars. Dzięki finansowemu zaangażowaniu partnerów funduszu – Wyłoniliśmy 12 stypendystów drugiej edycji funduszu Różnorodność w IT

Rynek pracy w cybersecurity: specjalizacje, ścieżka kariery i zarobki

Rynek pracy w cybersecurity: specjalizacje, ścieżka kariery i zarobki

Co to jest cyberbezpieczeństwo?   Cyberbezpieczeństwo to są wszelkie techniki, procesy, metody i narzędzia służące ochronie przed atakami w cyberprzestrzeni. Pracownicy w obszarze cybersecurity projektują, wdrażają i monitorują procedury związane z blokowaniem nieautoryzowanego dostępu lub reagują na wszystkie naruszenia w sieci. Podobnie jak pozostałe gałęzie IT, bezpieczeństwo sieci ma wiele specjalizacji, a tym samym oferuje szeroki wybór ścieżek rozwoju dla każdego, kto zdecyduje się na wejście w świat cybersecurity. Choć rozeznanie Rynek pracy w cybersecurity: specjalizacje, ścieżka kariery i zarobki

Bizneswoman Roku

Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska zostały laureatkami XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”

To ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że zaangażowanie Beaty i Joanny na rzecz poprawy sytuacji zawodowej kobiet i osób pochodzących ze środowisk marginalizowanych, zostało docenione przez Jury konkursu i znalazły się w tak wspaniałym gronie laureatek! W ciągu 5 lat istnienia na rynku, skutecznie przeszkoliliśmy 3300 absolwentów. Powiększył się też nasz zespół i grono mentorów. Obecnie na naszej innowacyjnej platformie edukacyjnej, uczy się 250 kursantów i kursantek w różnym wieku i z różnorodnym doświadczeniem zawodowym. Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska zostały laureatkami XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”

Maja Rekutacj

Oswajamy rekrutację – czyli jak dostać swoją pierwszą pracę na stanowisku juniorskim?

Cześć! Tu znowu Majka. Dziś przychodzę do Was z porcją wskazówek, które mam nadzieję pomogą Wam dostać pierwszą wymarzoną pracę na stanowisku Tester Junior, ale i nie tylko. Na wstępie nieskromnie powiem, że już nie jedna osoba skorzystała z tych tipów i pracę dostała i nie byli to tylko testerzy. Jeśli masz ochotę poczytać „recenzje” tych osób, to wszystkie znajdziesz na moim profilu. Natomiast historie absolwentów Future Collars przeczytasz tutaj. Tyle tytułem wstępu i zapraszam do konkretów! Oswajamy rekrutację – czyli jak dostać swoją pierwszą pracę na stanowisku juniorskim?

Cybersecurity 1

Firma, która nie dba o cyberbezpieczeństwo, naraża się na ogromne straty

Firmy, które padają atakiem cyberprzestępców, muszą liczyć się z ogromnymi wydatkami i stratami. Jak podaje organizacja Plain Concepts koszt, jaki firmy na całym świecie ponoszą za cyberprzestępczość, wynosi 1,79 mln dol. na minutę. Ataki ransomware w 2021 r., kosztowały polskie przedsiębiorstwa średnio 7,6 mln zł. To o ponad 6 mln zł więcej w porównaniu z zeszłym rokiem. Skala cyberprzestępczości ciągle rośnie. Szacuje się, że zyski pochodzące Firma, która nie dba o cyberbezpieczeństwo, naraża się na ogromne straty

Cybersecurity Dlaczego Warto Zainteresować Się Pracą W Tym Obszarze

Cybersecurity — dlaczego warto zainteresować się pracą w tym obszarze?

Cybersecurity — moda czy realna potrzeba? Rynek cybersecurity rozwija się dynamicznie i będzie wzrastać. Wynika to z tego, że ostatnie dwa lata spowodowały przyspieszenie gospodarki cyfrowej, a organizacje, które przed 2020 roku opierały się cyfryzacji, musiały w przyspieszonym trybie przejść do świata online. Główna wartość firm — dane — znajdują się w przestrzeni cyfrowej, a ta nie jest chroniona wystarczająco. W 2020 roku aż 87% organizacji miało do czynienia z próbami cyberataku (dane Check Point Cybersecurity — dlaczego warto zainteresować się pracą w tym obszarze?