Webinar WordPress & Freelancing – Q&A, część druga

Autor:
Zespół Future Collars

Do rozpoczęcia bootcampu WordPress & Freelancing pozostał niecały tydzień! Niedawno miał miejsce nasz webinar poprzedzający nadchodzący kurs. Rozmawialiśmy o popularności platformy WordPress, a także o tym, dlaczego warto rozpocząć karierę freelancera od naszego bootcampu. Uczestnicy mieli przyjemność poznać nasze Mentorki: Sylwię oraz Olę i usłyszeć odpowiedzi na swoje pytania odnośnie kursu. Dzisiaj przedstawiamy drugą część pytań skierowanych do Sylwii i jej odpowiedzi.

Sylwia Błach mówi, że podstawową zaletą freelancingu jest niezależność. Dzięki pracy jako freelancer można chociażby podróżować, nie martwiąc się o to, czy dostanie się urlop, decydować o tym kiedy, skąd i jak pracuję. Jako mentorka bootcampu WordPress & Freelancing będzie nauczała kwestii technicznych stawiania stron internetowych. Sama jest osobą bardzo wszechstronną: to freelancerka, programistka, blogerka i modelka.

 

Dlaczego WordPress jest taki popularny?

Sylwia Błach: WordPress umożliwia stworzenie strony internetowej bardzo szybko. Doświadczony programista wie, że programowanie polega na korzystaniu z narzędzi. Robienie prostej strony-wizytówki od zera, razem z zakodowaniem całej treści, jest zwyczajnie nieopłacalne.

 

Co jeżeli nie poradzę sobie z nauką?

Treść kursu jest dostosowana do osób początkujących, które nie miały wcześniej niczego wspólnego z WordPressem i tworzenie stron internetowych. Wiele zależy od Was – na pewno jeżeli się postaracie, to wyjdziecie z wiedzą i zaczniecie zarabiać na własnych projektach.

 

Na jakie zarobki można liczyć po ukończeniu kursu?

Zależy od rodzaju projektu, stawek etc. Za wykonanie strony typu wizytówki jako początkujący możemy liczyć na 400-500 zł, a jej czas wykonania to 3-4 dni.

 

Czym będziemy się zajmować na kursie?

Na mojej części zajmiemy się stroną techniczną. Oprócz stricte tworzenia witryny od A do Z, nauczymy się w jaki sposób przenieść ją do Internetu, dowiemy się po co jest nam baza danych, czym tak naprawdę jest system zarządzania treścią. Przejdziemy do bardziej złożonych zagadnień. Chcę naszkicować problematykę HTML 5, dzięki czemu nauczycie się wprowadzać zmiany w kodzie. Poruszymy problematyka SEO, czy prawa autorskiego w kontekście grafik i zdjęć.

 

Czy jesteśmy administratorem strony, czy wprowadzamy w niej zmiany?

To zależy od zlecenia. W jego ramach możemy być odpowiedzialni za dostarczanie treści, grafik, uzupełnianie sklepu, a może to leżeć po stronie klienta.

 

Czy nauczymy się tworzyć różne typy stron?

Tak, kursant będzie w stanie stworzyć przeróżne typy stron: wizytówki, blogi, sklepy, czy portfolio.

 

Czy potrzebne jest wyczucie artystyczne?

Zmysł estetyczny się przydaje, bo jest łatwiej tworzyć lepsze rzeczy. Urokiem WordPressa jest to że bardzo łatwo jest zmienić układy wielu elementów, więc można szybko przetestować różne kombinacje.

 

Czy łatwiej dogadać się z klientem zagranicznym niż z polskim jeżeli chodzi o stawki?

Na rynku zagranicznym są wyższe stawki, najczęściej w dolarach. Jednak trzeba brać pod uwagę jednak problematyczność kontaktu i większe wymagania.

 

Ile kosztuje motyw?

Ja najczęściej pracowałam na darmowych motywach. Istnieją też bazy motywów – w ich przypadku płaci się za dostęp do ich wszystkich.

 

Czy strona postawiona na WordPressie działa na każdym systemie?

Tak, strona postawiona na WordPressie działa na każdym systemie.

 

Czy na WordPressie jest problem z responsywnością?

To zależy od wybranego motywu – jeżeli jest on responsywny, nie będziemy mieli problemu z responsywnością całej strony.

 

Jaki jest możliwy dalszy rozwój po bootcampie?

Sylwia Błach: Jest to dobry punkt wyjścia dla osób, które chcą dalej się rozwijać – np. w kontekście front-endu.

 

Czy jestem w stanie połączyć naukę na kursie z pracę etatową i jednocześnie robiąc zlecenia?

Sylwia Błach: Tak, ja tak pracowałam przez wiele lat. Zlecenia nie wykluczają pracy etatowej. Ten kurs jest specjalnie dla osób, które chcą same wybierać godziny, które poświęcają na naukę.

 

Zainteresowany?
Sprawdź nasz Bootcamp WordPress & Freelancing. Dla trzech najszybszych osób, które dołączą do kursu dołączamy dodatkowe godzinne spotkanie z Mentorką, która pomoże znaleźć pierwsze zlecenie.

Przeczytaj jeszcze więcej
I did it - debata DKKwIT

“I did it!” – historie kobiet, które zmieniły branżę na IT. Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

Dorota, Izabela i Maja mogą powiedzieć z dumą: I DID IT! Zrobiły to — porzuciły dotychczasowe zawody, by wejść do IT. Wyszły ze strefy komfortu i zaczęły od nowa, ale już teraz wiedzą, że to była doskonała decyzja. Absolwentki bootcampów Future Collars odważnie patrzą w zawodową przyszłość, gotowe na nieustanną naukę i rozwój.  Panel dyskusyjny “I did it!” wśród uczestniczek i uczestników Dnia kariery kobiety w IT  cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, “I did it!” – historie kobiet, które zmieniły branżę na IT. Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

40 dyskusji, warsztatów i sesji speed mentoringowych oraz ogromna dawka wiedzy o branży IT – tak przebiegła 3. edycja Dnia Kariery Kobiety w IT

Przyszłość to technologia. Jakich kompetencji powinniśmy się uczyć? – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

Jak kierować swoim rozwojem, żeby odpowiedzieć na wyzwania przyszłości? Jak kształtować swoją karierę? W jakim kierunku się kształcić lub dokształcać, by zapewnić sobie bezpieczeństwo na rynku pracy w perspektywie najbliższych lat? W ramach 3. edycji Dnia kariery kobiety w IT rozmawialiśmy o kompetencjach przyszłości, nie tylko w obszarze STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics), o rozwoju kobiet i mężczyzn i o tym, jak się uczyć technologii, by stać się częścią gospodarki cyfrowej. Przyszłość to technologia. Jakich kompetencji powinniśmy się uczyć? – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

Historia Mai, która zaryzykowała i znalazła satysfakcję w branży IT

Podczas krótkiej rozmowy Maja opowiedziała o swoim przebranżowieniu i jego powodach, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o tym, jak Future Collars pomogło jej w zmianie życia zawodowego. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi świata IT.   Zobacz nagranie:

Historia Doroty, która od zawsze interesuje się technologią i postawiła na rozwój swoich kompetencji

Podczas rozmowy Dorota opowiedziała o swoich zainteresowaniach, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o roli Future Collars w jej życiu zawodowym. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w IT. Zobacz nagranie:

Absolwenci: Historia Izy, która znalazła pracę przed zakończeniem kursu

Historia Izy, która znalazła pracę przed zakończeniem kursu

Podczas krótkiego wywiadu Izabela opowiedziała o historii swojego przebranżowienia, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o tym, jak Future Collars przyczyniło się do znalezienia przez nią pracy. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w IT.   Zobacz nagranie:

Praca jako Game Developer - umiejętności

Game Developer – jakich umiejętności potrzeba?

Game developer – czym się zajmuje? Programiści gier, znani również jako twórcy gier lub programiści gier wideo, piszą kod dla gier przeznaczonych na różne platformy, takie jak komputery PC, konsole, przeglądarki internetowe czy smartfony. Wykorzystują oni pomysły, rysunki i reguły opracowane przez projektantów gier i przekształcają je poprzez pisanie kodu w grywalne tytuły z grafiką i dźwiękiem. Praca game developera zazwyczaj obejmuje: przeglądanie specyfikacji Game Developer – jakich umiejętności potrzeba?