Jesteśmy kreatorem innowacyjnej edukacji z misją społeczną

Jesteśmy szkołą programowania i kompetencji cyfrowych online. Nasza innowacyjna metoda nauczania skierowana jest zarówno do osób indywidualnych, które chcą zmienić swoją ścieżkę kariery i wejść do świata IT, jak i do firm, poszukujących efektywnych i skutecznych programów rozwojowych do reskillingu oraz upskillingu swoich pracowników.

Onas
O Future Collars

Future Collars to szkoła programowania i kompetencji cyfrowych online założona i prowadzona przez: Beatę Jarosz i Joannę Pruszyńską-Witkowską. Innowacyjna metoda nauczania Future Collars skierowana jest zarówno do osób indywidualnych, które chcą zmienić swoją ścieżkę kariery i wejść do świata IT, jak i do firm, poszukujących efektywnych i skutecznych programów rozwojowych do reskillingu oraz upskillingu swoich pracowników.

Oferta Future Collars jest nieustannie poszerzana i dostosowywana do aktualnych potrzeb rynku pracy i branży IT. Obecnie składa się na nią 14 kursów obejmujących różne języki programowania, ux design, zarządzanie projektami czy Business Intelligence.

Kursy Future Collars są prowadzone wyłącznie online za pomocą autorskiej platformy edukacyjnej oraz na podstawie 6-letniego doświadczenia w nauczaniu online. Połączenie lekcji na żywo, możliwości korzystania z wiedzy i doświadczenia mentorów-praktyków oraz pracy własnej sprawia, że nauka jest skuteczna, elastyczna oraz nastawiona na praktykę. Elastyczny model zdalny jest dostosowany do osób, które pracują lub opiekują się dziećmi. Dzięki temu nauka w Future Collars jest prosta i dopasowana do współczesnych potrzeb oraz wymagań rynku edukacji online.

Atuty kursów w Future Collars

Bootcampy
Tworzone przez mentorów–praktyków. Zakres bootcampów uwzględnia najbardziej aktualne i pożądane przez działy it narzędzia i technologie. Bootcampy online dostępne są dla wszystkich z każdego miejsca.

Mentorzy
Praktycy zatrudnieni w rozpoznawalnych firmach, przekazujący aktualną wiedzę praktyczną, konkretne wykorzystanie narzędzi oraz kładą nacisk na realizację zadań i projektów.

Wsparcie w rekrutacji
Program praca w IT to jeszcze lepsze przygotowanie do rozpoczęcia kariery w IT i zwiększenie szansy na szybkie znalezienie pracy. Program zapewnia doradztwo zawodowe, przygotowanie do rekrutacji oraz wsparcie w poszukiwaniu pracy.

Konsultacje indywidualne
Gwarancja konsultacji indywidualnych z mentorem dla każdego uczestnika – 1,5h tygodniowo – jest to bardzo cenione przez kursantów udogodnienie dające możliwość omówienia realizowanego zadania/projektu 1:1.

Student support
Opiekunowie kursantów, którzy w czasie całego szkolenia weryfikują obecność i aktywność na zajęciach, postęp w realizacji zadań oraz motywują uczestników do regularnej pracy własnej.

Zajęcia online live
Kameralne zajęcia online live w maksymalnie szesnastoosobowych grupach, dwa razy w tygodniu. Uczestnik nabywa i rozwija umiejętności pracy zdalnej w praktyce.

IT Talent Profile
Indywidualny dobór zakresu bootcampu na podstawie wykonanego testu kompetencji i dodatkowo wsparty konsultacją z doradcą.

Efektywność
zdawalność kursantów na poziomie 97% uzyskanych certyfikatów na podstawie samodzielnie zrealizowanego konkretnego projektu.

Korzyść dla pracodawców
Weryfikacja zgłaszających się na kurs pracowników mająca na celu wyłonienie tych prawdziwie zmotywowanych, chcących naprawdę się kształcić.

Od początku istnienia Future Collars pomogło ponad 4600 osobom w podniesieniu konkurencyjności na rynku pracy i wejściu do IT. Absolwenci Future Collars pracują w rozpoznawanych, globalnych firmach, m. in. Accenture, Olx, Citi, Nordea, Allegro, Żabka, Santander Bank, ING, BNP Paribas Bank Polski i wielu innych, jak również w prężnie rozwijających się startupach, np. Salesmanago.

W 2021 roku firma stworzyła pierwszy w Polsce test kompetencji IT TALENTS PROFILE ©. Umożliwia on wybór odpowiedniej specjalizacji w IT dopasowanej do naturalnych predyspozycji i talentów oraz wybór odpowiedniej ścieżki rozwoju

Profil Kursantów

Aż 90% kursantów Future Collars to osoby, które na rynku pracy są już od przynajmniej 5 lat. Pozostali to uczniowie i studenci lub osoby, które niedawno weszły na rynek pracy i szybko zauważyły możliwości, jakie daje kompleksowy kurs umiejętności cyfrowych.

Ponad połowa – 55% kursantów – łączy naukę na kursie z pracą, chcąc zmienić stanowisko lub przebranżowić się. Jedna czwarta to osoby szukające zatrudnienia. 10% kursantów prowadzi własną działalność i planuje wykorzystać zdobyte umiejętności w rozwijaniu swojego biznesu.

Cele zrównoważonego rozwoju

Działania Future Collars wpisują się w realizację celów zrównoważonego rozwoju:

Cel 4:

Zapewnienie wszystkim edukacji wysokiej jakości oraz promowanie uczenia się przez całe życie

Cel 8:

Promowanie stabilnego, zrównoważonego i inkluzywnego wzrostu gospodarczego, pełnego i produktywnego zatrudnienia oraz godnej pracy dla wszystkich ludzi

Cel 9:

Budowanie stabilnej infrastruktury, promowanie zrównoważonego uprzemysłowienia oraz wspieranie innowacyjności

Future Collars to firma zaangażowana społecznie i aktywnie działająca na rzecz różnorodności i inkluzywności na rynku pracy. Uważamy, że każdy powinien mieć szansę na naukę, rozwój i bezpieczeństwo zawodowe w nowej, cyfrowej gospodarce. Future Collars wraz z partnerami realizuje własne inicjatywy przełamujące bariery w myśleniu o IT i technologiach oraz pomagające osobom znajdującym się w trudnej sytuacji zawodowej i życiowej na zmianę swojej ścieżki kariery.

Zaangażowanie społeczne

Future Collars to firma zaangażowana społecznie i aktywnie działająca na rzecz różnorodności i inkluzywności na rynku pracy. Uważamy, że każdy powinien mieć szansę na naukę, rozwój i bezpieczeństwo zawodowe w nowej, cyfrowej gospodarce. Future Collars wraz z partnerami realizuje własne inicjatywy przełamujące bariery w myśleniu o  IT i technologiach oraz pomagające osobom znajdującym się w trudnej sytuacji zawodowej i życiowej na zmianę swojej ścieżki kariery.

Woman update

Celem kampanii społecznej WOMAN UPDATE jest dodawanie kobietom odwagi do nabywania kompetencji cyfrowych i w wejścia do IT. Na stronie internetowej kampanii przez cały rok dostępne są bezpłatne lekcje z kompetencji cyfrowych, poradniki dotyczące przebranżowienia i rozpoczęcia kariery w IT oraz podcasty z ekspertkami i liderkami.

wu_logo
Dzień Kariery Kobiety w IT

Coroczne wydarzenie DZIEŃ KARIERY KOBIETY W IT jest skierowane do kobiet, które chcą świadomie budować karierę w branży IT. Jego celem jest wskazanie różnorodnych możliwości i ścieżek rozwoju, jakie daje IT. Do tej pory we wszystkich edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 5000 osób.

dkkwit_logo-2
Fundusz różnorodności

W 2021 r. Future Collars wraz z partnerami uruchomiło stypendialny fundusz różnorodności w IT, którego celem jest pomoc osobom ze środowisk marginalizowanych (trans gender, w trakcie korekty płci, uchodźcy, osoby z niepełnosprawnościami, osoby 50+) – znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej – w zdobyciu nowych kompetencji cyfrowych i znalezieniu pierwszej pracy w branży IT. Program obejmuje 90% dofinansowania kursu, mentoring, lekcje języka angielskiego dedykowanego IT oraz wsparcie rekrutera w przygotowaniu aplikacji i procesie rekrutacyjnym

Future Collars aktywnie wspiera inicjatywy społeczne swoich partnerów. Firmy i organizacje wspólnie działają przeciw wykluczeniu cyfrowemu i pomagają zdobywać nowe kompetencje osobom, które tego potrzebują. Naszymi partnerami społecznymi są organizacje pozarządowe działające na rzecz różnorodności i edukacji oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu, m.in. Uniwersytet Sukcesu, Fundacja Mamo Pracuj, Fundacja Kobiety e-biznesu, Fundacja Integracja. Wspólnie z nimi firma zrealizowała szereg inicjatyw i programów społecznych skierowanych do osób zagrożonych na rynku pracy.

Współpraca z Urzędami Pracy

Future Collars współpracuje z Urzędami Pracy z całej Polski oferując w ramach wspierania osób bezrobotnych kursy programistyczne. Ponadto współpraca ta przekłada się na realne zmniejszenie bezrobocia poprzez dokonanie przebranżowienia – reskilling.

Podnoszenie kwalifikacji przez osoby bezrobotne jest korzystne (a jednocześnie konieczne) dla nich jako przyszłych pracowników, ponieważ pomaga im radzić sobie ze zmianami technologicznymi.

Kursanci na zakończenie każdego szkolenia przygotowują projekty praktyczne lub rozwiązują zadania, które mogą przedstawić przyszłemu Pracodawcy jako swoje portfolio. Uczymy umiejętności praktycznych w taki sposób, aby po ukończeniu szkolenia Absolwent mógł podjąć pracę.

Po szkoleniu  oferujemy również w ramach usługi warsztaty online ze wsparcia w poszukiwaniu pracy, umiejętności prezentowania wiedzy zdobytej na szkoleniu.

Wszystkie nasze szkolenia są w formie online – co umożliwia korzystanie z nich ludziom z całej Polski – UP przekonują się do tej formy współpracy co jest odzwierciedlone wzrostem liczby kursantów w każdym kolejnym roku.

Wyróżnienia

Nagroda Różnorodności 2023 w kategorii „Płeć” przyznawana przez redakcję My Company Polska za zaangażowanie w promowanie równości i inkluzyjności oraz przełamywanie stereotypów związanych z płcią w branży technologicznej.

Finalista konkursu European Digital Skills Awards 2023 w kategorii „Women in ICT Careers” dla Dzień Kariery Kobiety w IT

TOP 100 innowacyjnych firm w Europie Środkowo-Wschodniej wg Vestbee

Lista Kobiet Roku 2022 Forbes Women Polska, wśród 100 kobiet wyróżnionych przez ten uznany na całym świecie magazyn, znalazły się założycielki Future Collars

Tytuł Startup Pozytywnego Wpływu przyznawany przez Koźmiński BiznesHub

Nagroda główna w kategorii Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu w konkursie Bizneswoman Roku

Future Collars w rankingu
25 najlepszych startupów organizowanym przez My Company

Future Collars wśród gremium przedsiębiorstw społecznych wspieranych przez NESsT, które tworzą godne miejsca pracy dla ubogich i marginalizowanych społeczności

Certyfikat Równa Firma Forbes Women za wspieranie równości i różnorodności w biznesie

Future Collars uznany przez European Venture Philanthropy jednym z najciekawszych społecznych biznesów w regionie CEE

Nagroda Digital Champion z PIIT w kategorii Cyfrowy Ekosystem za stworzenie i rozwój „cyfrowego ekosystemu biznesowego”, który integruje zdolności, kompetencje i rozwiązania różnych organizacji w celu dostarczania innowacyjnych usług i produktów klientom.

Wyróżnienia te są dowodem na sukces i zaangażowanie Future Collars w rozwijanie innowacyjnych rozwiązań, promowanie równości i różnorodności oraz budowanie społeczności wspierającej rozwój zawodowy w dziedzinie technologii.

Potwierdzona jakość

Jesteśmy dumni z naszych innowacyjnych metody nauczania, które rozwijamy od 2016 roku. Obecnie w naszej ofercie mamy już 12 intensywnych kursów, dopasownaych do potrzeb obecnego rynku pracy oraz zapewniających szybką i skuteczną ściężkę do branży IT.

Nieustannie badamy wskaźnik
satysfakcji naszych kursantów

4.7/5
iso_ceryfikat

Posiadamy certyfikat ISO 9001. Dokument jest potwierdzeniem, że nasze bootcampy spełniają najwyższe kryteria jakości i skuteczności kształcenia.

Nagroda w kategorii Cyfrowy ekosystem (Digital Convergence) za stworzenie i rozwój „cyfrowego ekosystemu biznesowego”

Jeden z najciekawszych społecznych biznesów w regionie CEE według European Venture Philanthropy.

Umieszczenie w rankingu bootcampów programistycznych.

Jeden z najlepszych polskich start-upów według My Company.

Umieszczenie w zestawieniu „Startup Pozytywnego Wpływu” stworzonym przez Kozminski Hub.

Opinie kursantów

Sprawdź co myślą o nas nasi kursanci.

Dlaczego możesz nam zaufać?

Dzięki naszemu autorskiemu modelowi nauki uczenie się z nami jest bardzo skuteczne i pełne satysfakcji. Świadczą o tym sukcesy i historie naszych absolwentów.

4 600
absolwentów

Aż 4 600 osób ukończyło nasze kursy i zdobyło z nami cyfrowe kompetencje przyszłości.

25
partnerów

Nasi najlepsi absolwenci znajdują zatrudnienie w firmach z którymi współpracujemy.

260
edycji kursów

Od początku naszego istnienia zrealizowaliśmy ponad 250 edycji wszystkich bootcampów.

60
mentorów

Mentorzy Future Collars to specjaliści z praktycznym doświadczeniem i pasją do nauczania.

Nasze zaangażowanie społeczne

Uważamy, że każdy powinien mieć szansę na naukę, rozwój i bezpieczeństwo zawodowe w nowej, cyfrowe gospodarce. Wierzymy, że różnorodność to szansa na bardziej zrównoważoną gospodarkę i sprawiedliwy świat odpowiadający na potrzeb wszystkich, bez względu na płeć, wiek, doświadczenie czy pochodzenie.

Nasza działalność społeczna została zauważona przez międzynarodową organizację NESsT, która w 2019 roku włączyła nas do swojego portfolio wspieranych firm.
Kampanie społeczne
WU_2022

Woman Update

Woman Update to kampania społeczna, której celem jest zainspirowanie kobiet do przebranżowienia się i zdobycia kompetencji przyszłości, a tym samym zmienić kurs swojego zawodowego życia.
DKKWIT_2022

Dzień Kariery Kobiety w IT

Dzień Kariery Kobiety w IT to bezpłatna konferencja online dla kobiet, które są zainteresowane nowymi technologiami i chcą się rozwijać w tym kierunku. W programie wydarzenia znajdą się sesje speed mentoringu.
Chcesz wspólnie działać przeciw wykluczeniu?

Jeśli masz pomysł na działanie przeciwko wykluczeniu skontaktuj się z nami. Chętnie porozmawiamy o Twoim pomyśle i jego realizacji.

Założycielki Future Collars

Future Collars zostało założone przez Beatę Jarosz i Joannę Pruszyńską-Witkowską. Cofounderki Future Collars mają już ponad 30-letnie doświadczenie w prowadzeniu biznesu, jak również inicjowaniu i organizacji wydarzeń oraz kampanii społecznych, których celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu oraz wspieranie równości i różnorodności na rynku pracy.

Joanna Pruszyńska-Witkowska

Współzałożycielka oraz vice-prezes FutureCollars
Mentorka w programie Tech Leaders i inicjatorka projektu Znane Ekspertki, którego celem jest zwiększenia udziału i widoczności kobiet w życiu gospodarczym i społecznym. Wydawca raportu “Kobiety w Technologiach” przedstawiającego 100 najbardziej wpływowych kobiet w sektorze IT w Polsce. Człowiek Roku 2015 magazynu Brief.

Beata Jarosz

Współzałożycielka oraz prezes FutureCollars
Ekspertka rynku kapitałowego z 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Wiceprezeska w zarządzie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Doradzała zarządowi Towarowej Giełdy Energii. Współtwórczynią rynku NewConnect dla przedsiębiorstw wzrostowych z sektora MŚP.
Media o nas