Bootcamp

Kurs Cybersecurity

Zdobądź nowe umiejętności i kompleksową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa informatycznego, żeby zacząć pracę jako specjalista Cybersecurity. Podczas 10-tygodniowego intensywnego bootcampu z mentorami-praktykami nauczysz się, jak rozpoznać zagrożenie oraz jak mu zapobiec i przygotujesz się do prawidłowego reagowania na incydent ataku w Twojej organizacji.

Jakość kursów potwierdzona certyfikatem

Czas trwania10 tygodni
Cena9700 zł
10 rat 0%970 zł
Wybierz swój termin kursu
Wyczyść

Dla kogo jest kurs
Co warto wiedzieć przed kursem
Pasjonuje Cię świat technologii i chcesz nauczyć się, jak rozpoznawać cyberataki, skutecznie im zapobiegać i odpowiednio reagować, gdy wystąpią w Twojej organizacji? Sprawdź, jakie umiejętności pomogą Ci w pracy, jako specjalista Cybersecurity.
Chęć do nauki i ciągłego rozwoju
Spostrzegawczość i dbałość o szczegóły
Zdolności analityczne

Zastanawiasz się, czy ten kurs jest dla Ciebie?

Czego będziesz się uczyć
Tematyka kursu
Dowiesz się, czym jest cyberbezpieczeństwo oraz poznasz główne zagrożenia oraz obszary bezpieczeństwa.
Przeanalizujemy przykłady wyłudzeń oraz ataków na infrastrukturę informatyczną, również tych z użyciem socjotechnik. Dowiesz się, dlaczego hakerzy atakują i co jest ich celem.
Poznasz wszystkie elementy infrastruktury informatycznej ich podatności na cyberprzestępczość, żeby skutecznie bronić przed atakami.
Zrozumienie działania sieci to podstawa cyberbezpieczeństwa. Wytłumaczymy nie tylko, jak działa Internet, ale także czym są protokoły i usługi sieciowe. Poznasz konkretne metody ochrony infrastruktury i usług sieciowych: to wszystko w świetle podatności na ataki z wykorzystaniem sieci.
Po przyswojeniu wiedzy o infrastrukturze i usługach, pora na kolejny poziom wtajemniczenia w zakresie bezpieczeństwa. Poznasz podstawowe metody i narzędzie kontroli dostępu do informacji. Dowiesz się, jakie są rozwiązania i narzędzia wykorzystywane do zapewnienia, by tylko właściwe osoby miały dostęp do danych.
Dowiesz się więcej o podatności aplikacji na ataki oraz jak są połączone z innymi elementami naszej sieci firmowej. Nauczysz się także, jak zarządzać działającymi aplikacjami oraz ich cyklem życia.
Poznasz standardy opisujące bezpieczeństwo danych: od strategii haseł, przez zabezpieczenia dwuskładnikowe kończąc aż na wojskowych modelach dostępu do danych. Nauczysz się, jak uniknąć podstawowych błędów oraz adekwatnie określić standardy bezpieczeństwa w swojej rodzinie.
Procedura to przyjaciel działu bezpieczeństwa. Dowiesz się, jaki jest cel procedury bezpieczeństwa, jakie elementy musi zawierać i dlaczego to takie ważne.
Ransomware i Phishing to nie wszystko. Poznasz popularne typy ataków, ich wektory i wykorzystywane podatności.
Jak cenne są twoje dane? Ile kosztuje ryzyko obniżenia poziomu bezpieczeństwa? Czy bezpieczeństwo Twoich danych, to tylko Twój interes? Poznasz odpowiedzi na te i inne pytania.
Dowiesz się, jak zareagować na incydent bezpieczeństwa w twojej firmie.
Nauczysz się, jak przygotować się do audytu, dowiesz się, czego może oczekiwać od ciebie audytor oraz poznasz o klasyfikację informacji i utrzymania ustalonego poziomu bezpieczeństwa.
Pora wykorzystać zdobytą wiedzę do obrony. Sprawdzisz, czy jesteś w stanie zaproponować zmianę, czy dysponujesz wystarczającą ilością informacji do podjęcia decyzji oraz czy jesteś gotowy/a na outsourcing swoich usług.
Poznasz niezbędnik pracownika działu bezpieczeństwa. Dowiesz się, jakie narzędzia musisz znać oraz jakich możesz używać.
Jako dopełnienie do naszych sesji mentorskich porozmawiamy o dalszej ścieżce rozwoju. Dowiesz się, jakie certyfikacje wybrać, jakich platform używać oraz w którą ścieżką podążać.
Weźmiesz udział w praktycznych zajęciach symulujące incydent bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie. Nauczysz się, jak odpowiednio reagować, komunikować i mitygować z wykorzystaniem posiadanej wiedzy.
Pobierz szczegółowy zakres kursu Cybersecurity i sprawdź, czego jeszcze się nauczysz
Dodatkowe korzyści
Lekcje angielskiego powered by Eklektika

Uczestnicząc w bootcampie Cybersecurity dostaniesz 3 miesięczny dostęp do kursu - “English for IT” przygotowanego przez Eklektika Language Means Business. Dzięki lekcjom dopasowanym do kursu przygotujesz się na jak najlepszy i najszybszy start w branży IT.

Wsparcie w rekrutacji

Po skończonym kursie otrzymasz pomoc w poszukiwaniu pracy i przygotowaniu do rekrutacji. Przekażemy także Twoją aplikację do naszych partnerów, którzy akurat poszukują pracowników.

Umiejętności po kursie
Co będziesz potrafił po kursie
1.
Będziesz wiedzieć, jak oszacować wagę bezpieczeństwa informatycznego w Twojej organizacji.
2.
Dowiesz, się jakie elementy środowiska informatycznego są kluczowe w utrzymaniu bezpieczeństwa na właściwym poziomie.
3.
Będziesz wiedzieć, jak pisać polityki bezpieczeństwa.
4.
Dowiesz się, jak reagować na incydenty informatyczne i jak zapobiegać atakom.
Chcesz sprawdzić, jak wygląda lekcja zanim podejmiesz decyzję?
Harmonogram kursu
Sprawdź, jak i kiedy będziesz się uczyć
Bez problemu dostosujesz nasz kurs do swojego harmonogramu dnia. Wszystkie lekcje na żywo są nagrywane – jeśli nie możesz uczestniczyć w zajęciach, platforma 24/7 umożliwi Ci zapoznanie się z materiałem o dowolnej porze i w dowolnym miejscu.
3h
1h
3h
Lekcje
Lekcje na żywo odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 1,5h.
1h
Konsultacje
Na konsultacje z mentorem możesz wykorzystać godzinę tygodniowo. To Twój czas na zadawanie pytań i rozwianie wszelkich wątpliwości.
Koszt kursu
Ile kosztuje udział w kursie?

Koszt kursu

9700 zł

10 rat 0 %

970 zł

miesięcznie

Do 50 rat od

232,81 zł

miesięcznie

Sprawdź dostępne opcje finansowania naszych kursów

W prosty i szybki sposób zagwarantuj sobie miejsce na kursie.

W wygodny sposób rozłóż płatność do 10 rat 0%, bez żadnych dodatkowych opłat lub do 50 rat

Weź pożyczkę na kształcenie, która zapewnia Ci nieoprocentowaną pomoc finansową i zacznij naukę.

Złóż wniosek, otrzymaj nawet do 100% dofinansowania i ciesz się nauką na kursie.

Co ludzie mówią o kursie?
Opinie absolwentów

Zobacz historie naszych kursantów

"Kilka razy w swojej karierze zaczynałem coś od zera" – historia Mariusza, który w wieku 50 lat z sukcesem rozpoczął przygodę z IT

Mariusz ma bogate doświadczenie zawodowe – ponad dwadzieścia lat pracował w branży finansowej, prowadził fundację działającą na rzecz sportowców z niepełnosprawnością, a przez ostatnie trzy latał firmę turystyczną, którą musiał zamknąć ze względu na pandemię. Zaczął wtedy myśleć o pracy w branży, która dałaby mu stabilne zatrudnienie do końca aktywności zawodowej. Idąc śladami żony, postanowił spróbować swoich sił w IT. Zgłosił się do funduszu Różnorodność w IT. Wybrał kurs Python Developer. Dzisiaj po 4 miesiącach nauki i mentoringu, Mariusz pracuje przy tworzeniu gier i codziennie uczy się czegoś nowego. Jego historia udowadnia, że dzięki determinacji i chęci do nieustannego rozwoju, zmiana branży i wejście do IT są możliwe w każdym wieku!
Mentorzy
Poznaj ekspertów, którzy będą Cię uczyć

Mentorzy Future Collars to praktycy branży z pasją do nauczania. Możesz mieć pewność, że dzięki ich wiedzy i doświadczeniu zdobędziesz umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w IT.

Dariusz Lipiński
Managing Director zgoda.net
W branży IT od ponad 22 lat. Pracował jako webmaster, administrator, dyrektor IT, trener CNAP. W zgoda.net odpowiada za rozwój biznesu, sieci kontaktów i mentoring działu technicznego. 
Krzysztof Szyling
SOC Manager
Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze cyberbezpieczeństwa . Pracował jako trener IT, brał udział w projektach informatycznych w Polsce, Japonii, Izraelu, Anglii oraz Nigerii. Obecnie jest managerem SOC w jednej z wiodących firm broniących przedsiębiorstwa przed atakami hackerskimi. 
Kolejne kroki
Jak uczymy w Future Collars?

Pomożemy Ci zarówno zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, ale i wejść do branży IT. Wesprzemy Cię na każdym etapie, od wyboru kursu, poprzez wsparcie w pozyskiwaniu finansowania, aż po znalezienie pierwszej pracy.

1.
Wybierz kurs

Doradzimy Ci w wyborze bootcampu który będzie dopasowany do Twoich predyspozycji i zainteresowań.

2.
Formy finansowania

Chcemy, żeby nauka była dostępna dla wszystkich. Dlatego w razie potrzeby możesz rozłożyć kurs na raty lub skorzystać z różnych opcji dofinansowania.

3.
Zacznij naukę

Wybierając naukę z nami możesz liczyć na: bezpośredni kontakt z mentorem, lekcje na żywo, praktyczną wiedzę i profesjonalne projekty do portfolio.

4.
Zdobądź pracę

Pomożemy Ci znaleźć pracę i przygotować się do procesu rekrutacji. Wyślemy Twoją aplikację do naszych partnerów.

Zobacz, jak pomagamy absolwentom w rekrutacji

FAQ
Najczęściej zadawane pytania

Uważamy, że to kurs powinien dostosować się do Twojego harmonogramu dnia – nigdy odwrotnie. Wszystkie lekcje na żywo są nagrywane.

Aby zapisać się na szkolenie, musisz:

  • wybrać na stronie kursu termin rozpoczęcia nauki, który Ci odpowiada;
  • wybrać sposób płatności (płatność jednorazowa lub raty komercyjne);
  • zapoznać się z regulaminem Future Collars, podać swoje dane oraz zdecydować, czy chcesz po zamówieniu otrzymać fakturę;
  • dokonać płatności on-line lub złożyć wniosek o raty komercyjne.
W przypadku chęci skorzystania z jednego z rodzajów dofinansowań: Pożyczki na kształcenie, Urząd Pracy, KFS lub PARP proces zapisu wygląda inaczej. Wtedy pierwszym krokiem jest kontakt z naszym Specjalistą ds. Dofinansowań: [email protected]

Tak, jak najbardziej. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia przed rozpoczęciem nauki. Wielu z naszych kursantów to osoby początkujące i to właśnie dla nich tworzone są nasze kursy. Oczywiście, jeśli masz już jakieś doświadczenie będziesz szybciej przyswajał/a wiedzę.

Nie, nie musisz specjalnie przygotowywać się przed rozpoczęciem kursu. Nasze szkolenia są dla osób początkujących. Oczywiście, jeśli będziesz chciał zaspokoić swoją ciekawość już przed startem kursu, możesz zapoznać się z nagraniami webinarów oraz z artykułami na naszym blogu.

Niektóre kursy rozpoczynają się preworkiem, czyli samodzielną pracą polegającą na samodzielnym opanowaniu materiału. Otrzymasz od stosowne pomoce dydaktyczne.

Tak, nie wymagamy żadnej specyficznej wiedzy. Chęć szkolenia się i zrozumienia tematu jest wystarczającym elementem kwalifikacyjnym.
Nie jest to wymagane. Materiały zostaną dostarczone w trakcie kursu.
Nie wszystkie terminy (żargon) dobrze się tłumaczy na język polski. Znajomość podstaw angielskiego będzie przydatna, ale nie jest wymagana.
W trakcie kursu weźmiesz udział w quizach sprawdzających opanowanie materiału.
Zakres kursu jest szeroki i przygotuje Cię kompleksowo do podjęcia pracy, jednak przyszła pozycja zależy od bazowej wiedzy i predyspozycji kandydata.