Dla firm: Jak zdobyć specjalistów Cybersecurity i ograniczyć koszty rekrutacji?
W ciągu 8 lat liczba nieobsadzonych stanowisk Cybersecurity wzrosła aż o 350%, a według danych TestArmy tylko w Polsce brakuje niemal 10 tys. specjalistów. Poszukiwanie osób o odpowiednich umiejętnościach to często wielomiesięczny i kosztowny proces, który kończy się niepowodzeniem.
Luka kompetencyjna w tym obszarze jest wielka, a same ataki ransomware w 2021 r., kosztowały polskie przedsiębiorstwa średnio 7,6 mln zł.
Jak poradzić sobie z brakiem specjalistów Cybersecurity i nie narażać firmy na ogromne straty? Na to pytanie odpowiedzieli zaproszeni eksperci.
- Jak ważne są dzisiaj i będą w przyszłości kompetencje z obszaru Cybersecurity?
- Jak budować je w firmie w ramach programów reskillingowych?
- Jakie wyzwania niesie reskilling na poziomie indywidualnym, zespołu i firmy?
- Jak sobie z nimi radzić?
- Jaką rolę pełni mentor?
- W jaki sposób wpisać reskilling w strategię rekrutacji?
HR Director 20+ lat doświadczenia w międzynarodowych firmach (PwC, DHL, Schneider Electric, Sanofi Aventis). W 2020 roku w związku z COVID-19 w projekcie migracji do pracy zdalnej dla 4000+ pracowników PwC. Liderka transformacji HR, Digital HR Champion, pasjonatka Workplace of the future. Wcześniej- wdrożenie home office w DHL, przeniesienie biura do nowej lokalizacji w Schneider Electric, nagrody Cool Site w Shared Services Center w Schneider Electric, reorganizacja biur handlowych w SE. Edukatorka, mentorka, aktywna w networkingach HR i Biznesu. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS i w SGH. Autorka pierwszego w Polsce programu studiów podyplomowych na temat pracy hybrydowej i nowoczesnych biur.Speaker podczas konferencji w Polsce i zagranicą (w tym w Wiedniu i Amsterdamie). Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
- W branży IT od ponad 22 lat.
- Absolwent Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.
- Pracował jako webmaster, administrator, dyrektor IT, trener CNAP.
- Ekspert w tłumaczeniu technologii informatycznej na język biznesu i korzyści.
- Uważnie słucha i rekomenduje najlepsze rozwiązania, skrojone na miarę indywidualnych potrzeb klienta. Swoją wiedzą i doświadczeniem prowadzi firmy ku bezpiecznemu rozwojowi.
- Doradza i wdraża rozwiązania, ale i uczy jak samemu radzić sobie w cyfrowej rzeczywistości.
- W zgoda.net odpowiada za rozwój biznesu, sieci kontaktów i mentoring działu technicznego.