Edukować i pomagać wchodzić z odwagą w przyszłość – wywiad z Anną Heimberger, współzałożycielką Fundacji Kobiety e-biznesu

Autor:
Zespół Future Collars

“Z Future Collars mamy wspólne cele: edukować i pomagać wchodzić z odwagą w przyszłość. Wspólnie cenimy współczesny i skuteczny styl nauki, czyli edukację online” – powiedziała Anna Heimberger, pomysłodawczyni i współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu, która rozpoczyna społeczny program edukacyjny skierowany do kobiet “TOP Women w e-biznesie”, w którym Future Collars jest partnerem edukacyjnym.

Z Anną rozmawialiśmy o działalności prowadzonej przez nią Fundacji, współpracy i o innowacyjnym programie edukacyjnym.

 

Skąd pomysł na założenie Fundacji Kobiety e-biznesu?

Pomysł zrodził się już kilka lat temu, jednak pandemia przyspieszyła jego realizację. Jestem bardzo aktywną osobą i już na studiach rozpoczęłam przygodę z własnym małym biznesem. Później, pracując wiele lat w korporacjach, miałam okazję obserwować, jak przebiega cyfryzacja przedsiębiorstw i jak większość działań przenosi się do kanałów digital.

Temat cyfryzacji był motorem do działania i założenia Fundacji. Widziałam jak trudny i obcy jest ten temat dla wielu osób. Z drugiej strony jako menedżer pracujący z wieloma zespołami przyglądałam się rozwojowi personalnemu kobiet w organizacjach oraz ich przemianom w zachowaniu, podejściu do życia na przełomie lat. Zauważyłam, że są tak samo głodne wiedzy i rozwoju jak ich koledzy z działów i że drzemie w nich olbrzymi potencjał.

Wspólnie z Dorotą Bachman i Agnieszką Brytan- Jędrzejowską stwierdziłyśmy, że naszą wiedzą z zakresu prowadzenia biznesu, znajomości narzędzi e-commerce oraz obszaru badań możemy dzielić się z wieloma kobietami w Polsce. Stąd pomysł na Fundację, dzięki której wiele kobiet może zdobyć nową wiedzę, przekwalifikować się zawodowo, zdobyć nową pracę, a przede wszystkim pewność siebie. W czasie narastających problemów z pracą, podczas pandemii okazało się to kluczowe. Nasza Fundacja powstała niedawno, ale w tak krótkim okresie czasu udało się już wiele dokonać. Co najważniejsze zarażamy optymizmem i chęcią do działania.

 

Jaka idea Wam przyświecała, by stworzyć program edukacyjny „TOP Women w e-biznesie”?

“TOP Women w e-biznesie” to pierwszy tak duży projekt Fundacji. Jego celem jest wyposażenie kobiet w specjalistyczną wiedzę, dotyczącą prowadzenia e-biznesu.

Program ma na celu przede wszystkim edukację uczestniczek w zakresie rozpoczęcia działalności gospodarczej i korzystania z najbardziej potrzebnych narzędzi do prowadzenia biznesu online. Program ma innowacyjną formułę – łączy warsztat wiedzy z metamorfozą wizerunkową uczestniczek.

Impulsem do stworzenia tego programu było nasze badanie „Potencjał kobiet w e-biznesie. Wiedza o e-commerce”, przeprowadzone w sierpniu 2020 wśród kobiet. Z raportu wynika, że aż 38% respondentek planuje uruchomić sprzedaż online, a większość z nich zamierza działać szybko – 68% chce zainwestować w tego typu przedsięwzięcie w ciągu 6 miesięcy. Co istotne w kontekście programu „TOP Women w e-biznesie”, 46% spośród ankietowanych oczekuje konkretnego merytorycznego wsparcia i szuka wiedzy na temat biznesu online, ale jednak 49% spośród nich obawia się trudności w dotarciu do potencjalnych klientów.

Planując zasady i strukturę programu, chciałyśmy, aby był on wsparciem dla wielu kobiet – zarówno dla mam, wracających po długim urlopie macierzyńskim do aktywności zawodowej, jak i kobiet w wieku 50+, które poszukują nowych wyzwań i chcą być długo aktywne zawodowo, dla kobiet z dużych miast i małych miejscowości.

 

Kto może aplikować do projektu? Jakie są warunki uczestnictwa i do kiedy można się zgłaszać?

Do projektu może się zgłosić każda pełnoletnia kobieta, która wypełni formularz na stronie www.kobietyebiznesu.pl/topwomen. Formularz z kilkoma pytaniami musi być prawidłowo wypełniony i przesłany w odpowiednim czasie.

Dodatkowo kandydatki poproszone są o zaprezentowanie swojej osoby i uargumentowanie potrzeby uczestnictwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 lutego 2021. Jest ograniczonych 200 miejsc dla uczestniczek, które przejdą rekrutację. Z narzędzi niezbędnych do udziału w programie jest dostęp do internetu i laptop lub komputer stacjonarny. Niezbędne są też pozytywne nastawienie i otwarta głowa.

 

Na czym polega program i co uczestniczki mogą z niego wynieść?

Zależało nam na autorskiej formule programu. Dobrałyśmy tematy tak, aby zapewnić niezbędną wiedzę, która przyda się w rozwoju lub tworzeniu od podstaw e-biznesu. Dlatego też w programie wspierają nas Partnerzy, profesjonaliści w kluczowych dla programu obszarach: OLX, Allegro, Przelewy24, Idosell, Canon, Hebe, Visa, Fundacja Polska Bezgotówkowa i Future Collars.

Co zyskują uczestniczki? Wypunktuje jednym tchem:

  • Przejdą metamorfozę wizerunkową.
  • Przygotują się do prowadzenia biznesu online.
  • Dowiedzą się, jak stworzyć własny sklep internetowy na platformie Idosell.
  • Nauczą się, jak zbudować stronę www na WordPress.
  • Poznają tajniki social mediów.
  • Otrzymają materiały w formie nagrań wideo z prowadzonych zajęć, przewodników.
  • Przede wszystkim nawiążą kontakty oraz otrzymają wsparcie grona ekspertów specjalizujących się w biznesie online.

Uczestniczka, która ukończy program, otrzyma również certyfikat “TOP Women w e-biznesie”.

 

Opowiedz o formule programu – jak będą organizowane zajęcia, kto będzie je prowadzić, co zadecyduje o ukończeniu programu?

Zajęcia są zaplanowane tak, aby mogła znaleźć na nie czas każda uczestniczka. To 7 modułów szkoleniowych, które odbywają się w piątki w godzinach popołudniowych i w soboty do południa. Zaczynamy 19 lutego 2021.

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów i wykładów online. Uczestniczki logują się na platformę edukacyjną, gdzie mają dostęp do materiałów i kontaktują się z wykładowcami. Zajęcia mają bardzo przystępną formę dla każdego. Osoby prowadzące zajęcia to eksperci, którzy znają bardzo dobrze narzędzia e-commerce, i social media.

Wśród wykładowców znajdziemy również stylistki i osoby pracujące nad wizerunkiem. Zadbałyśmy też oto, aby dostarczyć niezbędną wiedzę o aspektach prawnych i organizacyjnych prowadzenia biznesu online. Eksperci odpowiedzą na każde pytanie uczestniczek i przeprowadzą krok po kroku przez omawiane zagadnienia.

Kilkumiesięczny program zakończy się wręczeniem certyfikatów Top Women w e-biznesie. Aby go otrzymać, należy aktywnie uczestniczyć w minimum pięciu z siedmiu modułów szkoleniowych.

 

Jak narodziła się współpraca Fundacji z Future Collars?

Do programu “TOP Women w e-biznesie” szukałyśmy godnego zaufania edukacyjnego Partnera. Z Future Collars jako dwie organizacje mamy wspólne cele: edukować i pomagać wchodzić z odwagą w przyszłość. Obydwie organizacje bazują na narzędziach cyfrowych. Wspólnie cenimy współczesny i skuteczny styl nauki, czyli edukację online. Jakość i specjalizacja kursów, jakie prowadzi Future Collars, jest nam dobrze znana. Zależało nam na jak najlepszej platformie edukacyjnej i komforcie uczestniczek. Kibicujemy rozwojowi Future Collars i wspieramy się nawzajem.

Dziękujemy za rozmowę i trzymamy kciuki za najpierw udaną rekrutację, a potem sukces wszystkich TOP Women.

Przeczytaj jeszcze więcej
sztuczna inteligencja w pisaniu tekstów

Wykorzystaj sztuczną inteligencję w pisaniu tekstów

Sztuczna inteligencja w pisaniu tekstów – przyszłość dla osób przebranżawiających się W dynamicznie zmieniającym się świecie technologii, sztuczna inteligencja (AI) staje się nie tylko katalizatorem innowacji, ale także kluczowym narzędziem umożliwiającym przebranżowienie i efektywniejszą pracę. Dla osób poszukujących nowych ścieżek zawodowych, AI w pisaniu tekstów otwiera drzwi do fascynujących możliwości. Jednak nie tylko ci, którzy Wykorzystaj sztuczną inteligencję w pisaniu tekstów

Magda Dziewguć, Dyrektor Google Cloud w Polsce: o kryzysie liderów i roli technologii

Magda Dziewguć, Dyrektor Google Cloud w Polsce: o kryzysie liderów i roli technologii

OGLĄDAJ: Magda Dziewguć o kryzysie liderów i roli technologii Future Collars: Magda, w naszej rozmowie podkreśliłaś, że obecny świat doświadcza kryzysu liderów. Czy możesz rozwinąć tę myśl? Magda Dziewguć: Obserwujemy obecnie ogromny kryzys liderów. Konflikty, nierozwiązane problemy, to wszystko wynika z braku prawdziwego przywództwa. Ludzie są zasypywani informacjami i potrzebują liderów, którzy pokażą im drogę, Magda Dziewguć, Dyrektor Google Cloud w Polsce: o kryzysie liderów i roli technologii

Technologia to nasze życie - Artur Kurasiński o roli kobiet w IT podczas Women in IT Day

Technologia to nasze życie – Artur Kurasiński o roli kobiet w IT podczas Women in IT Day

OGLĄDAJ: Artur Kurasiński o roli kobiet w IT podczas Women in IT Day  Future Collars: Jak oceniasz tempo rozwoju technologii dzisiaj? Artur Kurasiński: To jak Formuła 1 – pędzimy przed siebie. Żyjemy w czasach, gdzie technologia niesamowicie wpływa na nasze życie, ale równocześnie może być destrukcyjna. Musimy być świadomi obu tych aspektów. FC: Mówisz o Technologia to nasze życie – Artur Kurasiński o roli kobiet w IT podczas Women in IT Day

Women in IT Day

Zbliża się Women in IT Day 2023 – Technologia zmienia świat na naszych oczach

ZAREJESTRUJ SIĘ BEZPŁATNIE: www.womeninitday.com W programie znajdą się tematy takie jak: sztuczna inteligencja, kompetencje na rynku pracy, platformy technologiczne oraz nowe podejście do przywództwa. To już 5. edycja wydarzenia, które stało się symbolem transformacji i rozwoju w sektorze technologicznym. Wydarzenie stanowi inspirację dla kobiet z Europy, Ukrainy i Polski, demonstrując, że możliwe jest dokonanie życiowej Zbliża się Women in IT Day 2023 – Technologia zmienia świat na naszych oczach

Włącz AI z naszymi kursami! Zdobądź przewagę w erze cyfrowej!

Przyszłość w Polsce: Czy jesteśmy gotowi na społeczeństwo 5.0?

Społeczeństwo 5.0 to nie tylko technologia, ale przede wszystkim ludzie. W Polsce, gdzie transformacja cyfrowa nabiera tempa, kluczowe staje się zrozumienie i zaakceptowanie AI jako narzędzia wspierającego codzienne życie i pracę. Postawy Polaków wobec AI Najnowszy raport Fundacji Digital Poland rzuca światło na postawy Polaków wobec AI. Dane pokazują, że 41% Polaków toleruje AI, a Przyszłość w Polsce: Czy jesteśmy gotowi na społeczeństwo 5.0?

Reskilling oczami Polaków

Polacy myślą o zmianie branży na IT

POBIERZ PEŁNY RAPORT Z WYNIKAMI BADANIA „RESKILLING OCZAMI POLAKÓW”   Badanie miało na celu zrozumienie, jak osoby w wieku 30-59 lat postrzegają swoją sytuację zawodową oraz możliwość przejścia do innej branży w tym do IT. Choć większość Polaków jest zadowolona z obecnej pracy, to jednak ponad połowa z nich rozważa zmianę ścieżki kariery. Dlaczego tak Polacy myślą o zmianie branży na IT