Jak wybrać formę nauki? Poradnik Mai Malinowskiej – absolwentki Future Collars

Autor:
Maja Malinowska
Przeczytaj gościnny wpis naszej absolwentki Mai Malinowskiej i dowiedz się, jak wybrać formę nauki.

Cześć, 

Z tej strony Majka – absolwentka Bootcamu „Tester Oprogramowania”.

Jeśli czytasz ten wpis, zapewne trafiłeś na stroną Future Collars, bo chcesz coś zmienić w swoim życiu.

Też byłam rok temu w tym samym miejscu co Ty. Znalezienie Ekipy FC to zdecydowanie był przełomowy moment w moim życiu w ciężkim roku 2021… ale od początku!

Jeśli chodzi o moją historię nie jest jakaś skomplikowana, ani też pełna zwrotów akcji – bo ma w niej miejsce w sumie jeden zwrot, dość gwałtowny przyznam. Z dnia na dzień rzuciłam pracę z jednej strony dobrze płatną, a z drugiej odbierającą zdecydowanie 99 procent życia. Jednak ten wpis nie jest o mnie, a o Tobie, dlatego jeżeli masz ochotę poznać moją historię, to zapraszam do zakładki „Historie Absolwentów”. 

Wracając do Ciebie – jesteś tu bo chcesz się zdecydować na naukę we Future Collars, ale jeszcze się zastanawiasz, prawda? Nie czytam w myślach, ale mogę się domyślić, jakie pytania rodzą Ci się w głowie. 

  • Czy inwestycja tych kilku tysięcy mi się opłaci? 
  • Czy, aby na pewno ma sens kupowanie kursu, przecież nauczę się za free z YT?
  • Może to kolejna super szkoła, która obiecuje sukces, a tak naprawdę po kursie nie dostane pracy?
  • Wszystko fajnie się tutaj mówi, ale skoro ja z IT nigdy nie miałem nic do czynienia, to czego oczekuje, że za dwa miesiące zawojuje świat?

Podobne pytania oraz masa innych zbierała się w mojej głowie..

Bardzo szybko odpowiem Ci na te pytania, oczywiście ze swojej perspektywy. Nie znam Ciebie, ani TY mnie, chociaż Ty masz przewagę, bo możesz poczytać mój tekst albo zobaczyć mnie na ekranie!

Możesz zyskać jeszcze większą przewagę, pobierając mojego ebooka (ale to za chwilkę) – najpierw odpowiedzi na te pytania – a potem na kolejne!

Odpowiadając krótko zwięźle i na powyższe pytania:

Inwestycja, inwestycja… wiem, że suma wydaje się spora ale pomyśl, czy to aby tak duża kwota? Pieniądze dziś są jutro może ich nie być. Uwierz mi, wchodząc do IT, ta kwota to dwie Twoje pensje w nowej pracy, a po roku może to być już jedna Twoja pensja, albo jej część, więc czy aby na pewno to dużo? Jeśli nie mamy takiej wolnej kwoty, to czemu sobie nie pomóc? Jest kilka opcji finansowania (skorzystałam z jednej i finalnie z programem i zniżką na kurs, nauka wyniosła mnie 30 procent mniej). Wiem, ze trochę czasu i zachodu, ale pomyśl – jeden odcinek na Netflix mniej, albo mniej scrolowania Instagrama. 

Za free oczywiście, nauczysz się – ale czy aby ta szybko? Masz kogoś kto sprawdzi Ci zadania? 

W dzisiejszym świecie, jednak to czas jest najważniejszą wartością, nie lepiej spiąć się na maxa i ogarnąć temat w dwa-trzy miesiące z gotowym planem działania? Bootcampów jest wiele owszem, ale uwierz mi lepszego nie znajdziesz! Jeśli kumasz bazę to z IT sobie poradzisz, nie musisz być od razu programistą! Goniłam za kontenerami od lat, a moje jedyne umiejętności IT to update telefonu, a teraz gdzie jestem? W Departamencie Technologicznym Żabka Future!

Ale dobrze dobrze, wszystko to subiektywne odpowiedzi na Twoje pytania, ale teraz dam Tobie szanse odpowiedzieć sobie samemu. Rok temu, gdy pojęłam decyzję o przebranżowieniu, zrobiłam sobie taką listę i tą listą chce się z Tobą dziś podzielić. Napisałam e-booka, który zawiera listę zagadnień, które myślę pomogą Ci zdecydować, czy kupić ten Bootcamp czy nie. Do każdego zagadnienia, masz moje małe wyjaśnienie i kilka słów ode mnie, a dodatkowo na koniec czeka Cię mała niespodzianka! 

A jeśli dalej będziesz niezdecydowany, to wbijaj do mnie na Liva na TikToka, albo na Instagram, gdzie znajdziesz więcej wskazówek dla siebie.

W kontakcie! 😊 

Ściskam i pozdrawiam, Majka! 😊

IG – majikaa

TikTok – majka.testerka 

 

Pobierz e-booka

Dowiedz się więcej o kursie Tester Oprogramowania
Podczas bootcampu online poznasz praktyczną stronę pracy w zawodzie testera. W ciągu 8 tygodni wykonasz praktyczne zadania indywidualne i grupowe oraz weźmiesz udział w symulacjach odzwierciedlających pracę testera.
Czas trwania
8 tygodni
Cena
6500 zł
Przeczytaj jeszcze więcej
scrum master vs. product owner

Strateg czy taktyk? Poznaj, kim są Product Owner i Scrum Master

Aleksandra Rabenda (Wirtualna Polska) i Dominika Zeliasz (Nike Polska) wzięły udział w speed mentoringu w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT, wprowadziły uczestniczki i uczestników konferencji do świata Scruma i przedstawiły role Product Ownera oraz Scrum Mastera. Wyjaśniły, na czym polega różnica między ich obowiązkami i zdementowały popularne mity na ten temat.  Jesteś strategiem czy taktykiem? Przeczytaj podsumowanie sesji z udziałem ekspertek i sprawdź, w jakiej roli Ty możesz się odnaleźć.  Strateg czy taktyk? Poznaj, kim są Product Owner i Scrum Master

PAKIET STARTOWY, czyli prawie gotowa recepta na sukces. 6 kroków do skutecznego przebranżowienia.

Cześć, to znowu ja – Majka! 😊 Majka-Testerka, a w sumie teraz Testerka-Saperka. Przychodzę do Ciebie z kolejnym postem, który ma stanowić swoistą receptę i pakiet wskazówek, a od Ciebie zależy czy na sukces. Mój wcześniejszy wpis, w którym poruszam temat formy nauki znajdziesz tutaj.  Post ten nazwałam „Pakiet Startowy”, gdyż chce wypunktować Ci najważniejsze elementy przebranżowienia.  Na początek kilka słów o mnie, gdybyśmy jeszcze się nie znali.  W styczniu w roku 2021r. zadecydowałam, że w moim życiu nastąpi PAKIET STARTOWY, czyli prawie gotowa recepta na sukces. 6 kroków do skutecznego przebranżowienia.

Aleksandra Więcka

Każda opowieść jest o zmianie. Jak opowiadać o zawodowych wyzwaniach?

Miniporadnik „Jak opowiadać o zawodowych wyzwaniach?” powstał na podstawie warsztatu, jaki przeprowadziła Aleksandra Więcka w ramach 3. edycji Dnia Kariery Kobiety w IT. Dlaczego mówienie o zmianie zawodowej ma takie znaczenie?  Zmieniłaś/eś branżę, zaczynasz od początku swoją karierę w zupełnie innym zawodzie? Masz kilka lat doświadczenia, a mimo to startujesz na stanowisko juniora lub mida? Nie wiesz, jak o tym opowiedzieć potencjalnemu pracodawcy, współpracownikom, znajomym?  Pomyśl o sobie jak Każda opowieść jest o zmianie. Jak opowiadać o zawodowych wyzwaniach?

Projekt: Rodzina

„Projekt: Rodzina” – relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT

„Projekt: Rodzina” to wyjątkowa rozmowa o wyzwaniach, przed jakimi stają kobiety i mężczyźni, łącząc wiele ról zawodowych, prywatnych i społecznych. Czy istnieje taki model rodziny, który zakłada sprawiedliwy podział ról, zapewnia możliwość rozwoju zawodowego partnerom i pozostawia przestrzeń na bycie razem? Czy kobieta i mężczyzna na równi mogą rozwijać karierę i jednocześnie spełniać się jako małżonkowie i rodzice?   Do rozmowy na ten ważny temat zaproszenie przyjęli: Zofia Dzik – Prezes „Projekt: Rodzina” – relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT

Wyzwania IT - debata DKKwIT

Jakie są wyzwania branży IT w różnych sektorach? Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

Czy sektor finansowy i e-commerce różnią się od siebie w kontekście wyzwań technologicznych? Jak współcześnie funkcjonują zespoły IT w dużych organizacjach? Jakich specjalistów potrzebuje rynek? Debatę Jakie są wyzwania branży IT w różnych sektorach? poprowadziła Klaudia Grabarczyk (rekruterka i mentorka zmiany, Change IT), a w rozmowie udział wzięły: Natalia Mikłuszka, Head of Platform Projects w Empik Group Agnieszka Gramatyka, IT Tribe Leader w BNP Paribas Bank Jakie są wyzwania branży IT w różnych sektorach? Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

Panel dyskusyjny Ekspertka czy manager?

Ekspertka czy manager — jaką ścieżkę wybrać i wygrać? – relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT

Dzień Kariery Kobiety w IT ma na celu przybliżanie obszaru technologicznego we wszystkich możliwych aspektach i z wielu perspektyw. Prezentujemy zarówno głosy tych, którzy weszli do branży niedawno, jak i chcemy czerpać z doświadczenia ekspertów, którzy współtworzą branżę od lat. Do panelu dyskusyjnego Ekspertka czy manager — jaką ścieżkę wybrać i wygrać? zaprosiliśmy:   Elżbietę Kowalczyk — Manager (Chapter Lead ) in Digital Strategy & Architecture Area w Commerzbank AG Elizę Staniszkis — Dyrektor Departamentu Ekspertka czy manager — jaką ścieżkę wybrać i wygrać? – relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT