Wirtualna asystentka – asystentką przyszłości

Autor:
Zespół Future Collars
Wirtualna asystentka – asystentką przyszłości

Wirtualna asystentka – asystentką przyszłości

W dobie rozwoju nowoczesnych technologii coraz większą popularność zyskują zawody dla freelancerów. Freelancing jako alternatywa dla biurowego etatu otworzył drzwi kariery dla podróżników, mam z małymi dziećmi oraz osób z mniejszych miejscowości. Międzynarodowe firmy również zaczęły zauważać plusy zatrudnienia „wolnych strzelców”, którzy aby rzetelnie wypełniać swoje obowiązki wcale nie muszą pojawiać się w biurze.

Wirtualna asystentka to osoba, która pełni bardzo podobne obowiązki do tych wykonywanych przez asystentkę biurową, pracującą na miejscu. Jest odpowiedzialna za sporządzanie i uzupełniane dokumentów, odpowiedzi na maile, organizowanie podróży czy spotkań oraz wyszukiwanie potrzebnych informacji. Jednak aby być atrakcyjnym na rynku pracy należy również nabyć umiejętności, które w dzisiejszym, cyfrowym świecie okazują się być niezbędne dla VA: znajomość i obsługa portali społecznościowych, tworzenie i obsługa stron internetowych oraz wsparcie w sprzedaży. Warto inwestować w swój rozwój, np. poprzez zapisanie się na Kurs Wirtualna Asystentka & Social Media Ninja, bowiem im więcej jesteś w stanie zaoferować przyszłemu pracodawcy, tym masz większe szanse na znalezienie satysfakcjonującej pracy.

 

Dlaczego pracodawcy chcą zatrudniać Wirtualne asystentki?

Wirtualne asystentki przeważnie są zatrudnianie przez firmy, które świetnie prosperują na rynku pracy i potrzebują pomocy w organizacji bieżących spraw. Często na usługi wirtualnej asystentki decydują się startupy, które nie potrzebują osoby pracującej na pełen etat. Dużym plusem zatrudnienia VA przez te firmy jest to, że jej usługi nie muszą być świadczone w pełnym wymiarze godzin. Jest to również ogromna zaleta dla samych Wirtualnych Asystentek, ponieważ mogą pracować z kilkoma różnymi klientami, same decydują w jakich dniach tygodnia i godzinach jesteś w stanie poświęcić się pracy oraz z kim chcą pracować.

Praca Wirtualnej Asystentki, jak większość zawodów freelancerskich daje możliwość pogodzenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym. Zleceniodawca nie ponosi ryzyka w przypadku utraty pracownika z powodu urlopu macierzyńskiego, ponieważ możesz pracować z domu, a kobietom daje to możliwość bezstresowego założenia rodziny i spędzania czasu w domu z dzieckiem z jednoczesną możliwością zarabiania pieniędzy.

 

Czy wirtualna asystentka to zawód przyszłości?

Obecnie wraz z rozwojem technologii oraz szeroko rozumianych usług online możemy zaobserwować, że pracodawcy coraz chętniej inwestują w pracowników zdalnych. Szacuje się, że w najbliższych latach dwukrotnie zwiększy się liczba pracowników zdalnych. Ty też możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy komputer, dostęp do sieci i odpowiednia wiedza oraz umiejętności. Copywriterzy, graficy czy programiści już dawno temu opuścili szklane biurowce i pracują wedle własnych zasad. Wirtualne zawody zyskują coraz większą sympatię błyskawicznie rozrastających się firm. Skoro cyfrowy świat narzucił takie tempo to chyba nikogo nie zdziwi, że wirtualne posady będą zyskiwać coraz większą sympatię. Takie rozwiązanie jest z korzyścią dla obu stron, a jak wiadomo – zadowolony pracownik i usatysfakcjonowany szef to układ wprost idealny.

 

Jak zacząć pracę jako Wirtualna Asystentka?

Właśnie ruszył we współpracy z fundacją MamoPracuj nowy kurs Wirtualna Asystentka & Social Media Ninja, podczas którego kompleksowo przygotujesz się do nowego zawodu. Z pomocą doświadczonych Mentorek: Wirtualnej Asystentki, Social Media Ninja oraz Freelancerki poznasz zawód od „podszewki” i zdobędziesz umiejętności potrzebne do rozpoczęcia pracy po 8 tygodniach intensywnej nauki.

Koniecznie zapisz się też na webinar z charyzmatycznymi Mentorkami Elą, Anią i Kasią! Rejestracja znajduje się pod tym linkiem .

Dlaczego warto?

  1. Zdobędziesz wiedzę z zakresu organizacji biura, obsługi programów i marketingu.
  2. Poznasz narzędzia do pracy na odległość.
  3. Nauczysz się obsługi stron opartych na WordPress jak zacząć.
  4. Poznasz tajniki efektywnego copywritingu
  5. Nauczysz się kreatywnej obsługi social mediów oraz skutecznej komunikacji.

Czego jeszcze się nauczysz?

  1. Kim jest wirtualna asystentka i jaką pracę wykonuje? Jak zacząć pracę jako VA? Co jest potrzebne – jakie narzędzia, programy i umiejętności?
  2. Poznasz podstawy tego biznesu. Podpowiemy jak założyć firmę, napisać ofertę, stworzyć cennik, rozliczać się za wykonaną pracę i gdzie oraz w jaki sposób szukać zleceń.
  3. Nauczysz się budować komunikację i społeczność, obsługiwać social media, tworzyć strony www, prezentacje i wiele innych.
  4. Dowiesz się jak budować relacje z klientami, jak zaczynać współpracę ale i jak odmawiać, jak prosić o rekomendacje oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.
  5. Poznasz przydatne narzędzia, programy i technologie potrzebne w pracy VA.
  6. Nauczysz się efektywnie łączyć życie rodzinne z pracą oraz zarządzania czasem bez strat dla profesjonalizacji dla zawodu.

To pierwszy kurs w Polsce, który łączy znajomość programów, technologii i narzędzi z umiejętnościami miękkimi oraz efektywnym łączeniem pracy z life stylem.

Przeczytaj jeszcze więcej
sztuczna inteligencja w pisaniu tekstów

Wykorzystaj sztuczną inteligencję w pisaniu tekstów

Sztuczna inteligencja w pisaniu tekstów – przyszłość dla osób przebranżawiających się W dynamicznie zmieniającym się świecie technologii, sztuczna inteligencja (AI) staje się nie tylko katalizatorem innowacji, ale także kluczowym narzędziem umożliwiającym przebranżowienie i efektywniejszą pracę. Dla osób poszukujących nowych ścieżek zawodowych, AI w pisaniu tekstów otwiera drzwi do fascynujących możliwości. Jednak nie tylko ci, którzy Wykorzystaj sztuczną inteligencję w pisaniu tekstów

Magda Dziewguć, Dyrektor Google Cloud w Polsce: o kryzysie liderów i roli technologii

Magda Dziewguć, Dyrektor Google Cloud w Polsce: o kryzysie liderów i roli technologii

OGLĄDAJ: Magda Dziewguć o kryzysie liderów i roli technologii Future Collars: Magda, w naszej rozmowie podkreśliłaś, że obecny świat doświadcza kryzysu liderów. Czy możesz rozwinąć tę myśl? Magda Dziewguć: Obserwujemy obecnie ogromny kryzys liderów. Konflikty, nierozwiązane problemy, to wszystko wynika z braku prawdziwego przywództwa. Ludzie są zasypywani informacjami i potrzebują liderów, którzy pokażą im drogę, Magda Dziewguć, Dyrektor Google Cloud w Polsce: o kryzysie liderów i roli technologii

Technologia to nasze życie - Artur Kurasiński o roli kobiet w IT podczas Women in IT Day

Technologia to nasze życie – Artur Kurasiński o roli kobiet w IT podczas Women in IT Day

OGLĄDAJ: Artur Kurasiński o roli kobiet w IT podczas Women in IT Day  Future Collars: Jak oceniasz tempo rozwoju technologii dzisiaj? Artur Kurasiński: To jak Formuła 1 – pędzimy przed siebie. Żyjemy w czasach, gdzie technologia niesamowicie wpływa na nasze życie, ale równocześnie może być destrukcyjna. Musimy być świadomi obu tych aspektów. FC: Mówisz o Technologia to nasze życie – Artur Kurasiński o roli kobiet w IT podczas Women in IT Day

Women in IT Day

Zbliża się Women in IT Day 2023 – Technologia zmienia świat na naszych oczach

ZAREJESTRUJ SIĘ BEZPŁATNIE: www.womeninitday.com W programie znajdą się tematy takie jak: sztuczna inteligencja, kompetencje na rynku pracy, platformy technologiczne oraz nowe podejście do przywództwa. To już 5. edycja wydarzenia, które stało się symbolem transformacji i rozwoju w sektorze technologicznym. Wydarzenie stanowi inspirację dla kobiet z Europy, Ukrainy i Polski, demonstrując, że możliwe jest dokonanie życiowej Zbliża się Women in IT Day 2023 – Technologia zmienia świat na naszych oczach

Włącz AI z naszymi kursami! Zdobądź przewagę w erze cyfrowej!

Przyszłość w Polsce: Czy jesteśmy gotowi na społeczeństwo 5.0?

Społeczeństwo 5.0 to nie tylko technologia, ale przede wszystkim ludzie. W Polsce, gdzie transformacja cyfrowa nabiera tempa, kluczowe staje się zrozumienie i zaakceptowanie AI jako narzędzia wspierającego codzienne życie i pracę. Postawy Polaków wobec AI Najnowszy raport Fundacji Digital Poland rzuca światło na postawy Polaków wobec AI. Dane pokazują, że 41% Polaków toleruje AI, a Przyszłość w Polsce: Czy jesteśmy gotowi na społeczeństwo 5.0?

Reskilling oczami Polaków

Polacy myślą o zmianie branży na IT

POBIERZ PEŁNY RAPORT Z WYNIKAMI BADANIA „RESKILLING OCZAMI POLAKÓW”   Badanie miało na celu zrozumienie, jak osoby w wieku 30-59 lat postrzegają swoją sytuację zawodową oraz możliwość przejścia do innej branży w tym do IT. Choć większość Polaków jest zadowolona z obecnej pracy, to jednak ponad połowa z nich rozważa zmianę ścieżki kariery. Dlaczego tak Polacy myślą o zmianie branży na IT