Kurs WordPressa ma nową Mentorkę, Magdę

Autor:
Zespół Future Collars
Kurs WordPressa ma nową Mentorkę, Magdę

Magdalena Paciorek jest doświadczoną WordPress-masterką i freelancerką. Teraz dołącza do zespołu Future Collars Polska jako Mentorka i poprowadzi kurs WordPressa.

Spotykamy się na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu WordPressa, w którym debiutujesz jako Mentorka. Jak idą przygotowania do prowadzenia tej edycji?

Przygotowania idą zgodnie z planem. Jest to mój debiut w charakterze mentorki, ale mam bogate doświadczenie jako freelancerka WordPress i cieszę się, że będę mogła się nim podzielić z uczestnikami bootcampu. Dodatkowo, z ciekawością przyglądam się obecnej edycji kursu i staram się wyłapać te elementy, które sprawiają uczestniczkom najwięcej problemów, tak aby podczas „naszej edycji” ułatwić kursantom zrozumienie najbardziej zawiłych kwestii. Kurs WordPressa to moje nowe wyzwanie.

 

Jesteś doświadczoną freelancerką i specjalistką od WordPressa, czy cieszysz się, że już niedługo będziesz swoją wiedzę przekazywała zupełnie świeżym osobom w tym temacie?

Jestem tym bardzo podekscytowana. Od 4 lat zajmuję się tworzeniem stron internetowych na WordPressie jako freelancerka i cieszę się, że będę mogła podzielić się swoim doświadczeniem. Sama jestem samoukiem, wszystkiego o WordPressie i freelancingu nauczyłam się samodzielnie, po drodze popełniając wiele błędów, m.in. dlatego że nie miałam dostępu do mentora czy osoby, która by mi doradziła. Mam nadzieję, że będę dla uczestników takim drogowskazem, który wskaże odpowiedni kierunek działania i pozwoli uniknąć podstawowych błędów.

 

A ty jaki sposób poznałaś WordPressa i ile czasu Ci to zajęło?

Ale ja jeszcze nie poznałam WordPressa w 100% [śmiech]. WordPress jest bardzo rozbudowanym narzędziem i na dodatek jest cały czas rozwijany, także uczę się go cały czas. Myślę, że są takie 2 główne, przełomowe momenty w uczeniu się WordPressa. Pierwszym jest to pierwsze poznanie WordPressa, pierwsza instalacja, pierwsza strona zbudowana w oparciu o dostępne wtyczki i motywy. Jest to moment w którym przechodzimy od stanu „nie umiem nic” do stanu „umiem stworzyć stronę internetową na WordPressie”. I to jest moment do którego chcemy dojść podczas 8-tygodniowego bootcampu.

Drugim ważnym momentem przełomowym w pracy z WordPressem jest odkrycie, że możemy na nim tworzyć aplikacje znacznie bardziej rozbudowane niż prosta strona firmowa. Jest to moment, w którym zaczynamy interesować się programowaniem i kodujemy pierwsze wtyczki i motywy do WordPressa.

 

Czy pamiętasz swoje początki w pracy freelancerki? Jaki był twój pierwszy projekt na WordPressie?

Początki były trudne, ponieważ nigdy wcześniej nie pracowałam w agencji interaktywnej i nie miałam żadnego doświadczenia w tworzeniu stron internetowych dla klientów. Nie umiałam zebrać wymagań odnośnie strony od klienta, co czasem powodowało drobne nieporozumienia. Czasem też nie wiedziałam jak coś zrobić w WordPressie, ale tu z pomocą zawsze przychodził internet. WordPress jest bardzo popularny i w internecie znajdziemy mnóstwo poradników, przykładów i rozwiązań, które pomagają nam poradzić sobie z trudnościami.

 

Co byś powiedziała naszym przyszłym kursantom trzeciej edycji kursu WordPress & Freelancing, jeśli obawiają się, czy sobie poradzą?

Jest to całkiem naturalne, że obawiamy się podejmowania nowych wyzwań. Ale przecież bez próbowania nowych rzeczy nie jesteśmy w stanie się rozwijać. Uważam, że WordPress jest bardzo dobry na początek – łatwo się go nauczyć, a dodatkowo w internecie znajdziemy multum materiałów pomocnych w nauce oraz gotowych rozwiązań, z których możemy skorzystać. Moim zadaniem, jako Mentorki, będzie zadbać o to, aby żaden kursant nie pozostał w tyle i aby wszyscy ukończyli bootcamp z umiejętnością tworzenia prostych stron firmowych i blogów na WordPressie.

O poprzednich edycjach bootcampu przeczytacie na naszym blogu: część pierwszaczęść druga

Przeczytaj jeszcze więcej
CTO/CIO: mój rozwój

“CTO/CIO: mój rozwój — perspektywa CTO/CIO kobiet i CTO/CIO mężczyzn” – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

Do debaty “CTO/CIO: mój rozwój — perspektywa CTO/CIO kobiet i CTO/CIO mężczyzn” zaprosiliśmy gości, którzy opowiedzieli o swojej drodze na najwyższe stanowiska w IT — oni osiągnęli sukces i dzielą się swoimi obserwacjami, co widzieli po drodze, co spowodowało, że dotarli na szczyt i czemu innym się to nie udaje. Rozmowę poprowadziła dr Aleksandra Suchorzewska, wybitna ekspertka, Dyrektor Zarządzająca, Technology Strategy & Advisory Lead w Accenture, a jej gośćmi byli:   Joanna Obstój – Dyrektorka Działu “CTO/CIO: mój rozwój — perspektywa CTO/CIO kobiet i CTO/CIO mężczyzn” – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

I did it - debata DKKwIT

“I did it!” – historie kobiet, które zmieniły branżę na IT. Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

Dorota, Izabela i Maja mogą powiedzieć z dumą: I DID IT! Zrobiły to — porzuciły dotychczasowe zawody, by wejść do IT. Wyszły ze strefy komfortu i zaczęły od nowa, ale już teraz wiedzą, że to była doskonała decyzja. Absolwentki bootcampów Future Collars odważnie patrzą w zawodową przyszłość, gotowe na nieustanną naukę i rozwój.  Panel dyskusyjny “I did it!” wśród uczestniczek i uczestników Dnia kariery kobiety w IT  cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, “I did it!” – historie kobiet, które zmieniły branżę na IT. Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

40 dyskusji, warsztatów i sesji speed mentoringowych oraz ogromna dawka wiedzy o branży IT – tak przebiegła 3. edycja Dnia Kariery Kobiety w IT

Przyszłość to technologia. Jakich kompetencji powinniśmy się uczyć? – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

Jak kierować swoim rozwojem, żeby odpowiedzieć na wyzwania przyszłości? Jak kształtować swoją karierę? W jakim kierunku się kształcić lub dokształcać, by zapewnić sobie bezpieczeństwo na rynku pracy w perspektywie najbliższych lat? W ramach 3. edycji Dnia kariery kobiety w IT rozmawialiśmy o kompetencjach przyszłości, nie tylko w obszarze STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics), o rozwoju kobiet i mężczyzn i o tym, jak się uczyć technologii, by stać się częścią gospodarki cyfrowej. Przyszłość to technologia. Jakich kompetencji powinniśmy się uczyć? – relacja z debaty w ramach Dnia kariery kobiety w IT 2021

Historia Mai, która zaryzykowała i znalazła satysfakcję w branży IT

Podczas krótkiej rozmowy Maja opowiedziała o swoim przebranżowieniu i jego powodach, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o tym, jak Future Collars pomogło jej w zmianie życia zawodowego. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi świata IT.   Zobacz nagranie:

Historia Doroty, która od zawsze interesuje się technologią i postawiła na rozwój swoich kompetencji

Podczas rozmowy Dorota opowiedziała o swoich zainteresowaniach, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o roli Future Collars w jej życiu zawodowym. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w IT. Zobacz nagranie:

Absolwenci: Historia Izy, która znalazła pracę przed zakończeniem kursu

Historia Izy, która znalazła pracę przed zakończeniem kursu

Podczas krótkiego wywiadu Izabela opowiedziała o historii swojego przebranżowienia, największych wyzwaniach podczas kursu oraz o tym, jak Future Collars przyczyniło się do znalezienia przez nią pracy. Podzieliła się także radami dla naszych przyszłych i obecnych kursantów oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w IT.   Zobacz nagranie: