Nawet do 100% dofinansowania! Złóż wniosek i zdobądź dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na szkolenia dla siebie i pracowników

Autor:
Zespół Future Collars
Czy wiesz, że w przeciągu kilku lat aż 92% zawodów będzie wymagało znajomości nowych technologii? Dzięki kursom nastawionym na praktykę zadbasz o to, żeby być na bieżąco z rynkiem i stale podwyższać umiejętności własne i swoich pracowników.
Nawet do 100% dofinansowania! Złóż wniosek i zdobądź dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na szkolenia dla siebie i pracowników

Wsparcie w zdobywaniu nowych kompetencji pozwala na zatrzymanie w firmie dobrych specjalistów, którzy znają już specyfikę firmy otoczenia biznesowego, kulturę organizacyjną i obowiązujące procedury. Nie tracimy przez to czasu na rekrutację i wdrażanie nowych osób. Kursy i szkolenia to również dodatkowe benefity zwiększające zadowolenie z pracy. 

Szeroka oferta kursów Future Collars pozwala na rozwijanie i zdobywanie umiejętności z zakresu programowania (Java Developer, Python Developer, Frontend Developer), pracy z danymi (Data Science, Business Intelligence), testowania (Tester Oprogramowania, Tester Automatyzujący), zarządzania (Scrum Master, Product Owner, Online Business Manager) czy designu (UX Designer).

Wiemy, że sfinansowanie kursu nie zawsze jest łatwe, ale nie jest niemożliwe. Możesz liczyć na nasze wsparcie przy wnioskowaniu i przejściu przez cały proces. 

Dzięki Krajowemu Funduszowi Szkoleniowemu Ty lub Twoi pracownicy już za kilka  miesięcy możecie korzystać z nowych umiejętności. Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie i na jaką pomoc możesz liczyć. 

 

Czym jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy i co można zyskać?

 

Pracodawcy od początku stycznia 2022 roku mogą ubiegać się  o pozyskanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na sfinansowanie szkoleń dla siebie i swoich pracowników. Do dyspozycji jest prawie 224 miliony złotych. Aż 80% dofinansowania, a nawet 100% - w przypadku mikroprzedsiębiorstw, może otrzymać pracodawca. Nabór wniosków prowadzą Powiatowe Urzędy Pracy. W tym roku maksymalne dofinansowanie może osiągnąć nawet  16 tysięcy złotych na osobę. Dofinansowanie na osobę, jak i kryteria merytoryczne oceny wniosków o dofinansowanie mogą się  różnić - w zależności od powiatu. 

Kto może wnioskować?

O fundusze na szkolenie może wnioskować: 

 • przedsiębiorstwo prywatne,
 • fundacja,
 • organ samorządowy,
 • jednostki z sektora publicznego, 
 • osoba fizyczna - pod warunkiem, że zatrudniają co najmniej jedną osobę na umowę o pracę. Natomiast nie ma tutaj znaczenia rodzaj umowy o pracę ani wymiar czasu pracy. 

Szanse na dofinansowanie mają pracodawcy, którzy spełnią kryteria formalne, merytoryczne- mogą być różne w zależności od powiatu i wpiszą się w jeden z priorytetów ogłoszonych przez Ministra właściwego do spraw pracy na 2022 rok.

 • Wsparcie kształcenia ustawicznego osób zatrudnionych w firmach, które na skutek pandemii COVID-19, musiały podjąć działania w celu dostosowania się do zmienionej sytuacji rynkowej
 • Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem
 • Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych
 • Wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących będących członkami rodzin wielodzietnych
 • Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
 • Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy, w tym także technologii i narzędzi cyfrowych oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych
 • Wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branży motoryzacyjnej

Jak w praktyce wygląda wnioskowanie i o czym warto pamiętać?

Zainteresowanie  pozyskaniem funduszy na szkolenia jest  duże, a terminy na składanie wniosków krótkie. W I kwartale zakończą się praktycznie wszystkie nabory prowadzone przez Powiatowe Urzędy Pracy. Niektóre urzędy pracy zakończyły nabór wniosków już w styczniu 2022 roku. Liczy się czas. Dlatego ważne jest  szybkie przygotowanie wysokiej jakości merytorycznie wniosku wraz z załącznikami i złożenie kompletnych dokumentów w krótkim terminie wyznaczonym przez urzędy pracy. 

Więcej o programie oraz kontakt do Powiatowych Urzędów Pracy  znajdziesz tutaj.

Pod koniec II kwartału szanse na pozyskanie funduszy na szkolenia będą mieć jeszcze pracodawcy z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego, jeśli spełniają kryteria formalne, merytoryczne i  wpiszą się w co najmniej jeden z poniższych priorytetów: 

 • wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia
 • wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności
 • wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców

Środki z rezerwy będą mniejsze i nabory będą jeszcze krótsze. Jeśli  pracodawca  zainteresowany jest pozyskaniem środków na szkolenia z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego  i spełnia jeden z  priorytetów, warto już  dziś  zacząć przygotowania do złożenia wniosku. 

Jak pozyskać dofinansowanie z nami?

Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami i rozwiej swoje wątpliwości. Doradcy sprawdzą czy dany Powiatowy Urząd Pracy prowadzi obecnie nabór wniosków, pomogą w wyborze szkoleń dopasowanych do potrzeb firmy oraz  przygotowaniu   wniosku o dofinansowanie formalnie i merytorycznie. 

Co dalej?

Pracodawca składa przygotowany wspólnie z doradcą Future Collars  wniosek o dofinansowanie  w terminie ogłoszonym przez Powiatowy Urząd Pracy, w formie papierowej lub elektronicznie. Około 30 dni trwa proces oceny wniosku. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, zawierana  jest umowa pomiędzy pracodawcą a Powiatowym Urzędem Pracy oraz umowa na realizację szkoleń  pomiędzy pracodawcą a Future Collars. Środki na szkolenia pracowników  przekazywane są na konto pracodawcy  wskazane we wniosku o dofinansowanie. Po podpisaniu umowy Future Collars realizuje program szkoleniowy zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie, przygotowuje dokumentację z realizacji  szkoleń. Po ich zakończeniu wystawia fakturę, którą przekazuje pracodawcy wraz dokumentację szkoleniową. Dokumenty te wraz z potwierdzeniem zapłaty za realizację usług szkoleniowych pracodawca składa w Powiatowym Urzędzie Pracy, stanowią one podstawę do rozliczenia dotacji. Dane naszej firmy znajdziesz tutaj.

Dlaczego warto współpracować z nami?

Future Collars to jedna z pierwszych w Polsce szkół programowania i kompetencji cyfrowych, w której uczymy wyłącznie online. Demokratyzujemy dostęp do wiedzy oferując elastyczny i skuteczny model nauki na 12 intensywnych bootcampach z doświadczonymi mentorami-praktykami. Posiadamy certyfikat ISO 29990, który potwierdzeniem, że nasze kursy spełniają najwyższej jakości kryteria efektywności kształcenia. Wniosek składany na realizację szkoleń przez firmę która posiada certyfikat jakości otrzyma  dodatkowo 10 punktów w procesie oceny merytorycznej wniosku.  

Szeroka oferta kursów pozwala na rozwijanie i zdobywanie umiejętności z zakresu programowania (Java Developer, Python Developer, Frontend Developer), pracy z danymi (Data Science, Business Intelligence), testowania (Tester Oprogramowania, Tester Automatyzujący), zarządzania (Scrum Master, Product Owner) czy designu (UX Designer).

Wszystkie kursy mają niski próg wejścia, który umożliwia naukę osobom, które nie mają matematyczno-technicznego wykształcenia. W związku z tym wcześniejszy brak doświadczenia nie stanowi problemu w zdobyciu nowego zawodu w branży IT. 

Dodatkową wartością jest 3-miesięczny dostęp do kursu “English for IT”, przygotowanego przez Eklektika Language Means Business. Dzięki lekcjom języka angielskiego kursanci przygotowują się na lepszy i szybszy start do świata technologii.

 

Przeczytaj jeszcze więcej
scrum master vs. product owner

Strateg czy taktyk? Poznaj, kim są Product Owner i Scrum Master

Aleksandra Rabenda (Wirtualna Polska) i Dominika Zeliasz (Nike Polska) wzięły udział w speed mentoringu w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT, wprowadziły uczestniczki i uczestników konferencji do świata Scruma i przedstawiły role Product Ownera oraz Scrum Mastera. Wyjaśniły, na czym polega różnica między ich obowiązkami i zdementowały popularne mity na ten temat.  Jesteś strategiem czy taktykiem? Przeczytaj podsumowanie sesji z udziałem ekspertek i sprawdź, w jakiej roli Ty możesz się odnaleźć.  Strateg czy taktyk? Poznaj, kim są Product Owner i Scrum Master

PAKIET STARTOWY, czyli prawie gotowa recepta na sukces. 6 kroków do skutecznego przebranżowienia.

Cześć, to znowu ja – Majka! 😊 Majka-Testerka, a w sumie teraz Testerka-Saperka. Przychodzę do Ciebie z kolejnym postem, który ma stanowić swoistą receptę i pakiet wskazówek, a od Ciebie zależy czy na sukces. Mój wcześniejszy wpis, w którym poruszam temat formy nauki znajdziesz tutaj.  Post ten nazwałam „Pakiet Startowy”, gdyż chce wypunktować Ci najważniejsze elementy przebranżowienia.  Na początek kilka słów o mnie, gdybyśmy jeszcze się nie znali.  W styczniu w roku 2021r. zadecydowałam, że w moim życiu nastąpi PAKIET STARTOWY, czyli prawie gotowa recepta na sukces. 6 kroków do skutecznego przebranżowienia.

Aleksandra Więcka

Każda opowieść jest o zmianie. Jak opowiadać o zawodowych wyzwaniach?

Miniporadnik „Jak opowiadać o zawodowych wyzwaniach?” powstał na podstawie warsztatu, jaki przeprowadziła Aleksandra Więcka w ramach 3. edycji Dnia Kariery Kobiety w IT. Dlaczego mówienie o zmianie zawodowej ma takie znaczenie?  Zmieniłaś/eś branżę, zaczynasz od początku swoją karierę w zupełnie innym zawodzie? Masz kilka lat doświadczenia, a mimo to startujesz na stanowisko juniora lub mida? Nie wiesz, jak o tym opowiedzieć potencjalnemu pracodawcy, współpracownikom, znajomym?  Pomyśl o sobie jak Każda opowieść jest o zmianie. Jak opowiadać o zawodowych wyzwaniach?

Projekt: Rodzina

„Projekt: Rodzina” – relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT

„Projekt: Rodzina” to wyjątkowa rozmowa o wyzwaniach, przed jakimi stają kobiety i mężczyźni, łącząc wiele ról zawodowych, prywatnych i społecznych. Czy istnieje taki model rodziny, który zakłada sprawiedliwy podział ról, zapewnia możliwość rozwoju zawodowego partnerom i pozostawia przestrzeń na bycie razem? Czy kobieta i mężczyzna na równi mogą rozwijać karierę i jednocześnie spełniać się jako małżonkowie i rodzice?   Do rozmowy na ten ważny temat zaproszenie przyjęli: Zofia Dzik – Prezes „Projekt: Rodzina” – relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT

Wyzwania IT - debata DKKwIT

Jakie są wyzwania branży IT w różnych sektorach? Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

Czy sektor finansowy i e-commerce różnią się od siebie w kontekście wyzwań technologicznych? Jak współcześnie funkcjonują zespoły IT w dużych organizacjach? Jakich specjalistów potrzebuje rynek? Debatę Jakie są wyzwania branży IT w różnych sektorach? poprowadziła Klaudia Grabarczyk (rekruterka i mentorka zmiany, Change IT), a w rozmowie udział wzięły: Natalia Mikłuszka, Head of Platform Projects w Empik Group Agnieszka Gramatyka, IT Tribe Leader w BNP Paribas Bank Jakie są wyzwania branży IT w różnych sektorach? Relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT 2021

Panel dyskusyjny Ekspertka czy manager?

Ekspertka czy manager — jaką ścieżkę wybrać i wygrać? – relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT

Dzień Kariery Kobiety w IT ma na celu przybliżanie obszaru technologicznego we wszystkich możliwych aspektach i z wielu perspektyw. Prezentujemy zarówno głosy tych, którzy weszli do branży niedawno, jak i chcemy czerpać z doświadczenia ekspertów, którzy współtworzą branżę od lat. Do panelu dyskusyjnego Ekspertka czy manager — jaką ścieżkę wybrać i wygrać? zaprosiliśmy:   Elżbietę Kowalczyk — Manager (Chapter Lead ) in Digital Strategy & Architecture Area w Commerzbank AG Elizę Staniszkis — Dyrektor Departamentu Ekspertka czy manager — jaką ścieżkę wybrać i wygrać? – relacja z debaty w ramach Dnia Kariery Kobiety w IT