Dlaczego warto uczyć się Javy? Spotkanie z ekspertami Banku BNP Paribas
Podczas webinaru gościliśmy dwójkę specjalistów, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Oglądając webinar dowiesz się jakie możliwości daje Java, dlaczego opłaca się jej uczyć oraz jak osiągnąć rekrutacyjny sukces.
- Jakie zastosowania ma Java?
- Dlaczego warto uczyć się Javy?
- Z czego wynika popularność Javy?
- Kto może zostać programistą?
- Od czego zacząć naukę?
- Gdzie może pracować Java Developer?
- Jak i gdzie szukać pierwszej pracy?
- Jak ważne jest portfolio?
- Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?
- O czym warto pamiętać składając CV?
O sobie:
„Z wykształcenia i pasji jestem psychologiem, a z wyboru i zamiłowania swoją karierę związałam z branżą HR. Od ponad 4 lat zajmuję się rekrutacją, działania skupiam głównie w obszarze IT. W BNP Paribas prowadzę procesy rekrutacyjne na stanowiska JAVA/Fulstack Developer’a oraz DevOps’a.
Będąc częścią organizacji, której wartości są mi bardzo bliskie, cieszę się, że mogę zapraszać kolejne talenty do współpracy z naszym bankiem. „
O sobie:
” Z IT w bankowości jestem związany od ponad 20 lat (w kilku polskich i zagranicznych bankach). Najpierw jako administrator, później programista, analityk, Project Manager i manager.
Poznałem obszar współpracy IT z biznesem, od wspierania procesów operacji po tworzenie produktów bankowych, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych w Waterfall i Agile. Dało mi to możliwość praktycznego porównania skuteczności obu metodyk.
Byłem współodpowiedzialny za budowanie nowej jakości usług IT dla biznesu poprzez implementację metodyk zwinnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i współrealizację transformacji cyfrowej w obszarze bankowości korporacyjnej – najpierw w Raiffeisen a później w BNP Paribas.
Obecnie jestem IT Chapter Leaderem jednego z Chapterów IT, w którym wiodącą technologią jest Java. Samodzielnie rozwijamy i utrzymujemy aplikacje dla klientów bankowości korporacyjnej oraz mamy przyjemność tworzyć nowe narzędzia dla produktów z tego obszaru.
Wielokrotnie przekonałem się, że najprostsze rozwiązania zazwyczaj okazują się najlepsze ☺”