Liczba pracowników w sektorze IT rośnie i trend ten utrzyma się przez długi czas. Zmienia się świat, w którym żyjemy, a zmiany wynikają z coraz powszechniejszego zastosowania technologii w codziennym życiu.
Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja, aplikacje mobilne i webowe – ktoś musi je tworzyć. To najlepszy czas by nauczyć się programowania. Dlaczego warto postawić na język Java?
Java – co to jest i jakie ma zastosowanie?
Bootcamp Java to idealny sposób aby zacząć swoją przygodę z branża IT. Java to dojrzały język programowania – po raz pierwszy pojawił się w 1995 roku i od początku cieszył się dużą popularnością. To język w pełni ukształtowany, umożliwiający tworzenie oprogramowania na naprawdę wysokim poziomie. Jest to język powszechnie stosowany, korzystają z niego między innymi twórcy takich portali jak LinkedIn, Netflix czy Amazon. Dzięki wielu bibliotekom i niskiemu poziomowi skomplikowania, Java jest językiem, którego można łatwo się nauczyć. Z drugiej jednak strony, szereg zastosowań gwarantuje, że będzie używana jeszcze przez wiele lat, a pracy dla programistów Javy będzie przybywać.
Bootcamp Java – czy warto?
Dobrą metodą uczenia się nowego języka jest wzięcie udziału w bootcampie programistycznym. Bootcamp Java, czy warto? Organizowany przez Future Collars Polska jest odpowiedni zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z programowaniem, jak i tych, którzy chcą poznać Javę jako dodatkowy język. Wysokiej jakości materiały przygotowane przez specjalistów umożliwiają kursantom przejście przez kluczowe zagadnienia. Codzienne wsparcie doświadczonego mentora sprawia, że nawet gdy nauka zacznie sprawiać trudność – będzie kogo poprosić o pomoc. Wsparcie mentora szczególnie docenią ci, którzy choć raz w życiu próbowali nauczyć się programowania samodzielnie. Utknięcie przy próbie rozwiązania zadania budzi szereg frustracji i potrafi zniechęcić nawet najbardziej zmotywowane osoby. Bootcampy programistyczne mają to do siebie, że wykluczają etap frustracji – mentor pomaga w znalezieniu odpowiedzi na pytania. Nauka przebiega płynnie i bez zakłóceń.
Programiści Java pracują w zespołach
Java, czy warto się uczyć? Jak wygląda proces nauki? W trakcie bootcamp Java kursanci nie tylko uczą się samodzielnego rozwiązywania problemów, ale też mają okazję do pracy zespołowej, bardzo podobnej do tej, jaką wykonują profesjonalni programiści. Dzięki temu uczą się współpracy, niezbędnej w tym zawodzie oraz odkrywają różne spojrzenia na problem. Praca zespołowa to także pierwsze zetknięcie z prawdziwym projektem – od początku do końca. Kursant przechodząc przez wszystkie etapy, od planowania, przez programowanie, aż po testowanie, uczy się w praktyce jak wygląda zawód programisty. Dużą zaletą kursu Java Developer przygotowanego przez Future Collars jest także fakt, że wszystkie zadania są z życia wzięte, a poziom trudności wraz z rozwojem umiejętności rośnie.
Praca szuka człowieka
Zdobycie umiejętności programowania w Javie to jedno, ale znalezienie pracy to drugie. Na szczęście bootcampy programistyczne łączą obie te potrzeby. Już w trakcie robienia projektów, kursanci są przygotowywani do podjęcia pracy zawodowej. Ich CV zostaje skonsultowane i w razie potrzeby poprawione, biorą też udział w pierwszych rozmowach o pracę jako Java Developer. Najbardziej zmotywowani kursanci od razu po zakończeniu kursu dostają pracę swoich marzeń i zaczynają rozwój zawodowy.
Java to przyszłość
Nazywanie Javy przyszłością programowania nie jest wcale na wyrost. Świat wokół nas będzie się zmieniał w kierunku cyfryzacji, a rozwinięte i dopracowane języki programowania staną się najbardziej cenione. Niezawodność i zaufanie – to dwie cechy, które łączą idealnego programistę z językiem Java. Czy je posiadasz?
likacje mobilne i webowe – ktoś musi je tworzyć. To najlepszy czas by nauczyć się programowania. Dlaczego warto postawić na język Java?